Gość Gliwicki 04/2020 Archiwum

O wzajemnych relacjach polsko-senegalskich

W czwartek, 17 października, ramach "Akademii intelektu" w CODA "Maciejówka odbędzie się spotkanie z ambasadorem Senegalu w Polsce, Amadou Dabo.

Inicjatorem spotkanie jest Louis Mendy, pochodzący z Senegalu student międzynarodowych stosunków gospodarczych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W Polsce jest już ponad dwa lata i chce, aby jego koledzy i koleżanki dowiedzieli się więcej o kraju jego pochodzenia.

- To spotkanie ma służyć temu, by lepiej poznać Senegal i relacje między naszymi krajami. Będziemy mówi o kulturze, edukacji, gospodarce ale również o religii - o spokojnej współegzystencji chrześcijan i muzułmanów - zaznacza.

Louis zauważa, że gospodarcze relacje od jakiegoś czasu się pogłębiają. - W Senegalu działa polska ambasada, nasi prezydenci spotkali się dwa lata temu i wyrazili chęć zacieśniania współpracy. W moim kraju działają firmy głównie w branży surowców naturalnych. A firmy senegalskie często importują na przykład artykuły spożywcze. oznałem pana, który sprzedaje w Senegalu polskie jabłka.

Spotkanie odbędzie się w sali "U Wujka" w "Maciejówce" na pl. Nankiera (wejście od ogrodu przy Ossolineum). Początek o 20.00. - Będzie bardzo wyjątkowo - zachęca Louis.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama