Nowy numer 03/2020 Archiwum

Otwórzmy serca, otwórzmy nasze domy

- Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez braci z Taizé jest szansą na nowy impuls dla duszpasterstwa młodzieży w naszych wspólnotach parafialnych - zauważa w komunikacie do duchowieństwa i wiernych archidiecezji wrocławskiej abp Józef Kupny.

Metropolita wrocławski skierował swoje słowo do archidiecezjan na kilka tygodni prze startem ESM. Pozostały czas, to okres najintensywniejszych przygotowań. Przypomnijmy, Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się od 28 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020 r.

Drodzy Kapłani, Umiłowani Bracia i Siostry w Chrystusie,

już za dwa miesiące rozpocznie się we Wrocławiu Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez Wspólnotę z Taizé wraz z naszą Archidiecezją. To niezwykle ważne wydarzenie zgromadzi u nas kilkanaście tysięcy młodych z całej Europy, wywodzących się z różnych Kościołów chrześcijańskich. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy i podzielenia się doświadczeniem wiary. To spotkanie, a także już przygotowania do niego są szansą na nowy impuls dla duszpasterstwa młodzieży w naszych wspólnotach parafialnych.

Bardzo pragniemy, aby wszyscy nasi goście znaleźli na te pięć dni nocleg w rodzinach, dlatego zwracam się do mieszkańców Wrocławia i aglomeracji wrocławskiej o wielkoduszną gościnność i otwarcie Waszych domów dla młodych z całej Europy. Nie potrzeba wiele - wystarczy kawałek podłogi i skromne śniadanie, a dzięki temu prostemu gestowi gościnności będziemy mogli sami doświadczyć coś z Ewangelii.

Apeluję również o zaangażowanie duszpasterzy, wspólnot zakonnych i grup młodzieżowych oraz studenckich w organizację tego dzieła w poszczególnych parafiach. Pokażmy znowu, jak w 1989 i 1995 roku, gdy już przyjmowaliśmy młodych na spotkaniach Taizé, że Wrocław to miasto spotkań i chrześci­jańskiej otwartości.

Na wszelkie działania związane z organizacją Europejskiego Spotkania Młodych

z serca błogosławię

+ Józef Kupny

Arcybiskup Metropolita Wrocławski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama