GN 31/2020 Archiwum

Trzymaj gardę

24 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Antoniego Marii Klareta. Między innymi przy tej okazji w dniach 25-27 października już po raz trzeci organizowane jest Klaretyńskie Spotkanie Młodych w Krzydlinie Małej.

Ojciec Wojciech Kobyliński CMF zauważa, że św. Antonii Maria Klaret jest w Polsce świętym mało znanym.

- Natomiast w rodzinnej Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej cieszy się olbrzymią sławą. Dość powiedzieć, choć może się to wydawać niemożliwe, że jest tam bardziej popularny od św. Franciszka z Asyżu. Antoni Gaudi projektując Świątynię Pokutną Świętej Rodziny (Sagrada Familia) w Barcelonie, chciał, by pierwszą figurą świętego ustawioną na fasadzie była właśnie figura św. Antoniego Marii Klareta - "największego misjonarza w historii Kościoła" - zaznacza.

By należycie go uczcić również w naszym kraju Misjonarze Klaretyni wraz z Siostrami Misjonarkami św. Antoniego Marii Klareta w weekend 25-27 października już po raz trzeci organizują Klaretyńskie Spotkanie Młodych. Odbędzie się ono w Centrum Spotkań i Dialogu w Krzydlinie Małej.

- Jest to swego rodzaju echo po Klaretyńskich Dniach Młodych, które odbywają się co roku po uroczystości Bożego Ciała, jednak KSM to wydarzenie bardziej kameralne, bez tylu koncertów i warsztatów artystycznych. Chodzi bardziej o wspólne spotkanie i świętowanie na wzór rodziny - wyjaśnia o. Wojciech.

Klaretyńskie Spotkanie Młodych 2019
Misjonarze Klaretyni

Nie znaczy to, że zabraknie gości. W tym roku będzie to znany z różnych spotkań z młodzieżą Maciej Stefaniak z żoną Kamilą. - Chcieliśmy, by było to małżeństwo, bo tematem, który nam w tym roku przyświeca to: "Jak Józef, jak Maryja" (w latach ubiegłych były to: "Płoń" i "Jedność"). W sobotni wieczór Maciej zagra mały koncert (jego piosenek można posłuchać w internecie) i poprowadzi imprezę. W programie mamy mini bieg przygodowy "Klaret Tramp", integrację przy konstruowaniu budowli z wafli tortowych i kremu czekoladowego oraz czas na wspólnie przeżywaną modlitwę, z akcentem na Mszę św., adorację i Liturgię Godzin - wymienia.

Jak sama nazwa wskazuje spotkanie dedykowane jest ludziom młodym. Znaczną część będzie stanowiła młodzież licealna z diecezji wrocławskiej, krakowskiej, być może łódzkiej i płockiej. Mamy też nadzieję gościć też pewne grono studentów - zaznacza klaretyn.

Całkowity koszt uczestnictwa z noclegami i pełnym wyżywieniem to jedyne 50 zł + koszty dojazdu. Szczegóły spotkania i zgłoszenia TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama