Nowy numer 03/2020 Archiwum

Przykre wiadomości z Taizé

Przeor wspólnoty z Taizé br. Alois poinformował, że w związku z zeznaniami kobiety - uczestniczki międzynarodowych spotkań dla młodzieży - oskarżającymi jednego z braci o duchowe, psychologiczne oraz seksualne manipulacje i nękanie, mężczyzna został wczoraj tymczasowo aresztowany przez francuską żandarmerię.

Jak informuje br. Alois, otrzymał jakiś czas temu świadectwo kobiety, która opisała w nim to, co przeżywała przez kilkanaście lat.

Według jej relacji zaczęło się to w 2003 r., gdy jako młoda, pełnoletnia osoba uczestniczyła w międzynarodowych spotkaniach Taizé i trwało aż do tego lata. Przeor wspólnoty podkreśla, że natychmiast powiadomił odpowiednie organy, a żandarmeria przyjęła zeznania kobiety.

Wczoraj funkcjonariusze przyjechali do domu braci w Taizé, by dokonać przeszukania, a oskarżanego brata tymczasowo aresztowano.

"Z moimi braćmi pozostajemy w szoku. Chcemy, aby pełne światło zostało rzucone na tę sprawę. Taka postawa jest całkowicie niezgodna z naszym sposobem życia" - oświadczył br. Alois w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej wspólnoty.

Jednocześnie bracia przypominają, że wspólnota podjęła już różne środki w celu zebrania ewentualnych świadectw.

Służy temu adres protection@taize.fr. "Uruchomiliśmy także linię telefoniczną (+33 385 50 30 60), aby móc odpowiadać na pytania bliskich nam osób, a także, aby móc rozmawiać z tymi, którzy będą tego chcieli" - dodaje br. Alois.

Brat Alois zabrał już głos w sprawie nadużyć seksualnych wśród braci. Sprawę opisywaliśmy w czerwcu w artykule "Taizé: Brat Alois o nadużyciach o charakterze seksualnym na nieletnich".

Przypomnijmy, że najbliższe Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez braci z Taizé odbędzie się we Wrocławiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • saherb
    20.10.2019 06:35
    Gdy chcesz kogoś zniszczyć, to wystarczy oskarżyć o molestowanie. To zawsze działa...
    doceń 4
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama