Nowy numer 03/2020 Archiwum

Tłumy na spotkaniu z Olgą Tokarczuk

Około 1,5 tys. wrocławian przybyło na spotkanie z noblistką, Olgą Tokarczuk do Narodowego Forum Muzyki. Większość nie zmieściła się do środka. Dla nich spotkanie transmitowane było na telebimach przed budynkiem.

Podczas spotkania laureatka literackiej nagrody Nobla opowiadała o swoim dzieciństwie oraz o szoku, jakim wciąż jest dla niej decyzja Akademii Szwedzkiej.

Głównym tematem spotkania, które odbyło się w ramach Festiwalu im. Brunona Schulza, była relacja między fikcją a zmyśleniem. Mówiła o swoim postrzeganiu literatury i podkreśliła, że jej sensem jest to, by była czytana.

W rozmowie było poruszanych jednak wiele wątków. Olga Tokarczuk opowiadała m.in. o swoim spotkaniu z Wisławą Szymborską, ale również o autorytecie, jaki niesie ze sobą nagroda Nobla.

Konkludowała, że ludzkość zmierza w dobrym kierunku, mimo zła, które nas otacza. Odniosła się również do spraw duchowych. Mówiła o tym, że bogowie to rodzaj potencjału, który nosimy w sobie.

Spotkanie we Wrocławiu było pierwszym w Polsce po decyzji Akademii Szwedzkiej. Na placu Wolności w NFM zebrało się ok. 1,5 tys. mieszkańców miasta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama