Nowy numer 04/2020 Archiwum

Bunt nastolatka

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na spotkanie, które odbędzie się w piątek 25 października w kościele św. Piotra i Pawła, przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu. Po Mszy św. konferencję pt. "Bun nastolatka" wygłosi Michał Frąckowicz - mąż i ojciec dwójki dzieci, z zawodu i z pasji nauczyciel, rekolekcjonista z centrum Mocni w Duchu.

"Każdy rodzic był kiedyś nastolatkiem ale oczywiście nigdy nie zachowywał się tak, jak jego obecny potomek. Można nawet przypuszczać, że rodzic żył jako dziecko a potem od razu stał się dorosły, jakby czas adolescencji w jego życiu nie nastał. Z tego powodu jeśli nie ma się własnych doświadczeń, trudno zrozumieć „dziwne i bezsensowne” zachowania własnego dziecka, które staje się nastolatkiem ogarniętym burzą hormonów, poszukiwaniem własnej tożsamości ze świadomością, że jego świat bezpiecznego dzieciństwa powoli się kończy i nigdy nie wróci" - czytamy w zaproszeniu na spotkanie.

Organizatorzy zapewniają, że Michał Frąckiewicz spróbuje pomóc oswoić ten bunt, zrozumieć zachowania nastolatka i pokazać, że w tej burzy hormonów jest cały czas to samo kochane dziecko. Przypomni też, że każdy człowiek dorosły był nastolatkiem, nawet jeśli chowa to głęboko w zakamarkach swojej pamięci.

Wykład nie będzie instrukcją obsługi nastoletniego dziecka. ale pozwoli lepiej zrozumieć jego zachowania.

Spotkanie rozpocznie się o 18.30 adoracją Najświętszego Sakramentu, podczas której będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Następnie rozpocznie się Msza św., a po niej konferencja. Organizatorzy zapraszają na ul. Katedralną 4 do kościoła pw. śś. Piotra i Pawła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama