Nowy numer 03/2020 Archiwum

O św. Teresie od Jezusa w Instytucie Duchowości Karmel

Instytut Duchowości Karmel zaprasza na kolejny, drugi już wykład poświęcony św. Teresie od Jezusa - reformatorce Karmelu, świętej, mistyczce, pisarce, fundatorce. Wykład odbędzie się 7 listopada w godz. 17-20 przy ul. Ołbińskiej 1 we Wrocławiu.

Wykład o św. Teresie (1515-1582) wygłosi o. Antoni Rachmajda OCD. - To św. Teresa w pełni zrealizowała współczesną misję twardzieli zrzucanych nad dżunglą wyłącznie ze scyzorykiem, by wybudowali miasto. Ona, mając do dyspozycji zamiast scyzoryka Boga, ufundowała Karmel bosy, który trwa do dziś - wyjaśnia. - Jej nauka o modlitwie jest skutecznym środkiem dla wszystkich pragnących być blisko Boga i wejść w głębię swej duszy.

Instytut Duchowości Karmel działa od października 2015 r. Ma swoją siedzibę w klasztorze karmelitów bosych we Wrocławiu przy ul. Ołbińskiej 1. Proponuje słuchaczom składający się z 3 etapów cykl wykładów i warsztatów. Szczególną rolę odgrywa w nich duchowość karmelitańska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama