Nowy numer 03/2020 Archiwum

Wieczór Marcinowy i odpust w Sicinach

Jak co roku, do Sicin (w okolicach Góry) przybędzie św. Marcin, a następnego dnia także pielgrzymi podążający do kościoła pod jego wezwaniem. Podczas Wieczoru Marcinowego poznasz jego życie i zakosztujesz lokalnych przysmaków.

10 listopada o 16.00 w kościele pw. św. Marcina w Sicinach rozpocznie się nabożeństwo ku czci św. Marcina z procesją, podczas której zazwyczaj święty pojawia się osobiście na koniu.

– Potem tradycyjnie zobaczymy przedstawienie teatralne ukazujące fragment życia naszego patrona, wystąpią zespoły Wronowianki i chór Cecylia ze Świętochowy – mówi Katarzyna Gurdek ze Stowarzyszenia Siedmiu Stowarzyszenie (nazwanego tak od siedmiu miejscowości należących do parafii) organizującego Wieczór Marcinowy.

Jak wyjaśniał proboszcz ks. Tadeusz Śliwka, jeden z parafian, pracując kiedyś za granicą, zobaczył, jak w Westfalii z okazji dnia św. Marcina palone są ogniska. Pomysł został zaszczepiony w Sicinach.

Po występach artystycznych jest czas na biesiadę przy wielkim ognisku i świętomarcinowych smakołykach.

11 listopada o 11.00 odprawiona zostanie suma odpustowa. Do Sicin dotrze tego dnia piesza pielgrzymka z Góry.

Zobacz zdjęcia z poprzedniego roku

Wieczór Marcinowy i odpust w Sicinach   Marcinowe ognisko. Agata Combik /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama