Nowy numer 03/2020 Archiwum

Na ratunek organom

Zbliża się finał cyklu wieczorów z muzyką organową w parafii pw. św. Henryka. Ostatni koncert 11 listopada.

Celem cyklu koncertów była popularyzacja wiedzy o instrumencie znajdującym się w kościele i zebranie środków na na jego remont, a w przyszłości przebudowę. Krzysztof Bagiński, miejscowy organista na każdym muzycznym spotkaniu opowiadał historię organów w św. Henryku, a także o ich budowie i działaniu.

Podczas każdego koncertu prezentowali się różni wykonawcy zarówno z Wrocławia jak i innych miast. Założeniem było udowodnienie, że organy są prawdziwą orkiestrą.

Podczas ostatniego koncertu 11 listopada o 16.30 będzie można usłyszeć koncert w wykonaniu Jakuba Zawadzkiego - znakomitego wrocławskiego organisty.

Wstęp na koncert - tak jak na poprzednie - jest wolny. Będzie można jednak złożyć dobrowolne ofiary na remont instrumentu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama