Nowy numer 3/2021 Archiwum

Filmowa Noc Niepodległości we Wrocławiu. Za darmo obejrzymy m.in. "Legiony" i "Kuriera"

11 listopada Dolnośląskie Centrum Filmowe organizuje Filmową Noc Niepodległości. Bezpłatne wejściówki można odebrać od 9 listopada.

Filmowa Noc Niepodległości rozpocznie się o 19.30 w DCF (ul. Piłsudskiego 64A). W programie zaplanowano 4 polskie filmy, a na końcu - toast za niepodległość.

Najpierw o godz. 19.30 w sali Warszawa wyświetlona zostanie "Zimna wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Wydarzenia pokazane w filmie rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku. Występują m.in. Tomasz Kot, Joanna Kulig, Agata Kulesza i Borys Szyc. Więcej o produkcji przeczytasz tutaj:

O godz.  21.10 w sali Warszawa czeka nas film "Legiony" w reżyserii Dariusza Gajewskiego. O wchodzących w dorosłość chłopakach i dziewczynach, którzy w imię zasad, wyznawanych wartości i ideałów nie wahali rzucić się w wir walki przeciwko europejskim tyranom. Ale też o tych, którzy owych idei nie rozumieli, a przekonań nie podzielali. To najdroższa krajowa superprodukcja od czasów "Miasta 44". Więcej o produkcji przeczytasz tutaj:

W sali Lwów o 19.40 obejrzymy "Kuriera" w reżyserii Władysława Pasikowskiego. To sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana życiem sławnego kuriera z Warszawy - Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Jego samotna misja miała zdecydować o losach Polski i II wojny światowej. Więcej o produkcji przeczytasz tutaj:

Ostatnim z filmów nocy niepodległości będzie "Piłsudski", wyświetlony o 21.40 w sali Lwów. Reżyser Michał Rosa rozpoczyna swoją opowieść w 1901 r., kiedy Józef Piłsudski "Ziuk", po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego, ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia - żoną i kochanką. Więcej o produkcji przeczytasz tutaj:

Po projekcji o 23.30 organizatorzy zapraszają do holu głównego na toast za niepodległość. Bezpłatne wejściówki na filmy będą dostępne od 9 listopada od godz. 10 w kasach DCF. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie sztuki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama