Nowy numer 2/2021 Archiwum

Stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" zapraszają na spektakl

Młodzież wystawi dramat Karola Wojtyły "Przed sklepem jubilera" we własnej, oryginalnej adaptacji. Wstęp jest wolny.

Stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" chcą swoim życiem i działaniami rozpowszechniać nauczanie św. Jana Pawła II nie tylko podczas Dnia Papieskiego i nie tylko w obszarze teologii. Ten wielki Polak był przecież także artystą oraz literatem.

Utwór kard. Karola Wojtyły "Przed sklepem jubilera" to artystyczna medytacja na temat dorastania do małżeństwa. Wrocławscy beneficjenci papieskiego programu stypendialnego chętnie wzięli na warsztat to dzieło literackie, które także doczekało się filmowej adaptacji.

- Przeczytali książkę, obejrzeli film i sami napisali scenariusz. Nie była to praca odtwórcza, lecz twórcza. Samodzielnie też przygotowali dekoracje. Cała inicjatywa ma być też okazją do wyrażenia wdzięczności ofiarodawcom Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". To pewnego rodzaju podziękowanie - mówi ks. dr Bartosz Mitkiewicz, opiekun stypendystów.

Spektakl rozpocznie się 16 listopada w kaplicy przy parafii pw. Świętej Rodziny (ul. Monte Cassino 86, Wrocław). Wstęp jest bezpłatny, a po przedstawieniu będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na rzecz wspólnoty stypendialnej.

Młodzi artyści są już zaproszeni ze spektaklem do dwóch parafii. Jeśli są chętne wspólnoty (parafialne czy inne), które chciałyby ugościć stypendystów z ich sztuką, można się kontaktować pod adresem mailowym: bartmit@wp.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama