Nowy numer 8/2021 Archiwum

Rodzinne oczekiwanie na Boże Narodzenie

„Adwentownik” to nie tyle klasyczny kalendarz adwentowy, ile przewodnik, który pozwala odkrywać tajemnice początku roku liturgicznego.

Elżbieta Woźniak-Łojczuk, podkreśla, że pomysł na stworzenie „Adwentownika” wyniknął z codziennej praktyki życia rodzinnego.

– Moje dzieci doskonale wiedzą, dlaczego Boże Narodzenie jest tak ważne, wiedzą, co to są Roraty, gdzie urodził się Pan Jezus i dlaczego Adwent to czas przeżywany z Maryją. Chciałabym, aby weszły głębiej – poznały lepiej genezę, tradycje, obrzędy, a nade wszystko bogactwo duchowe Bożego Narodzenia – mówi. Publikacja jest więc niejako „efektem ubocznym” poszukiwań odpowiedniej formy przekazu dla najmłodszych. „Adwentownik” nie jest tylko dla dzieci. – Ma ułatwić przeżycie tego okresu radośnie, rodzinnie i duchowo. Ma pomóc w dążeniu do świętości i podejmowaniu codziennych wyzwań w stawaniu się coraz gorliwszym świadkiem wiary – wyjaśnia autorka. Co zmieniło się w porównaniu z poprzednią edycją? – Między innymi to, że są nowi bohaterowie: aniołek i ptaszek – Gwiazdek i Adwentuś, którzy prowadzą dzieci po adwentowej drodze – zaznacza. E. Woźniak-Łojczuk i zachęca do dodawania czegoś od siebie. – Każdy dzień to nowe wyzwanie dobra. Jednym z nich jest na przykład zbudowanie karmnika dla ptaków. To nawiązanie do św. Franciszka, który pierwszy zbudował żywą szopkę – zdradza. Przyznaje, że wiele zadań dotyczy zaangażowania w pomoc innym, choćby najdrobniejszą, i nie tylko w wymiarze materialnym. – Celem jest na pewno budowanie wrażliwości na otaczający nas świat. Gdzie można nabyć „Adwentownik”? Jest on dostępny w księgarni Pociąg do Bajeczki we Wrocławiu, a wszyscy, którzy są zainteresowani wysyłką, mogą skorzystać z oferty sklepu Mądra Mama. Wszelkie informacje na Facebooku – profil Adwentownik.

Pan jest blisko

To tytuł materiałów duszpasterskich, które „Gość Niedzielny” przygotował na tegoroczne Msze św. roratnie. Rozważania będą poświęcone słudze Bożemu kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, którego proces beatyfikacyjny zakończył się kilka tygodni temu. Zachęcamy duszpasterzy do skorzystania z przygotowanych przez naszą redakcję materiałów. Można je nabyć przez stronę www.sklep.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama