Nowy numer 03/2020 Archiwum

Czy żołnierz stoi na straży historii?

W najbliższą środę o 19.30 w Akademickim Centrum Kultury na Akademii Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu odbędzie się spotkanie pt. "Żołnierz na staży historii".

Gośćmi będą płk. Weronika Sebastianowicz, żołnierz Armii Krajowej, sybiraczka i ofiara represji stalinowskich oraz Wojciech Trębacz, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu, a także naczelnik oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa.

Prelegenci poruszą kwestie roli żołnierza w ochronie prawdy historycznej oraz obrony wartości. Uczestnicy spotkania dowiedzą się także, jakimi instrumentami dysponuje IPN w celu wsparcia środowisk kombatanckich poza granicami kraju. Ostatnim punktem będzie dyskusja gości z publicznością.

Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie Odra-Niemen, Duszpasterstwo Akademickie "Nieśmiertelni" oraz Stowarzyszenie "Młody Dolny Śląsk".

Wstęp na spotkanie jest wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama