Nowy numer 22/2020 Archiwum

Zarwij noc dla Jezusa i drugiego człowieka

Modlitwa, rozgrywki sportowe, warsztaty, mnóstwo jedzenia i dobrej zabawy. Już 29 listopada w Sobótce odbędzie się Nocne Spotkanie Młodzieży "Którędy do nieba?".

Idea nocnych spotkań młodzieży przyszła do archidiecezji wrocławskiej ze Śląska. Ks. Jakub Bartczak podpatrzył pomysł u księży salezjanów, którzy już od dawna z powodzeniem organizują dla młodych tego typu wydarzenia.

- Czemu nocą? Bo... za dnia wszyscy gdzieś pędzą, a my chcemy mieć czas, żeby ze sobą pobyć. W piątkowe wieczory niewiele dzieje się na wsi i w małych miejscowościach, dlatego tworzymy wartościowe propozycje. Chcemy podjąć próbę refleksji na temat sensu życia, priorytetów życiowych, powołania. Spotkanie ma być dobrym wejście w Adwent, okres, który sprzyja stawianiu sobie ważnych pytań - tłumaczy ks.Jakub Bartczak, wikariusz parafii Sulistrowice i raper.

Wydarzenie organizuje 10. Ślężańska Drużyna Harcerek "Szlak" im. Danuty Siedzikówny "Inki" w miejscach, które pozwalają się człowiekowi rozwijać, czyli w kościele, szkole, domu kultury i sali gimnastycznej.

W piątek 29 listopada o godzinie 19 rozpocznie się rejestracja uczestników, od siódmej klasy wzwyż. Wcześniej jednak należy wypełnić specjalny formularz przez internet. W planie przewidziano warsztaty z Pismem Świętym, świadectwa misyjne, adorację z uwielbieniem, Mszę świętą, festiwal frytek i rozgrywki sportowe w piłkę nożną, siatkówkę oraz tor przeszkód.

- Będzie coś dla ciała i dla ducha, bo młodzi muszą rozwijać się wielotorowo. Stworzymy im okazję do spowiedzi, do przebywania z Panem Jezusem, ale także do prostego bycia ze sobą nawzajem np. przy jedzeniu frytek. Przyjadą także siostry zakonne oraz wspólnota misyjna, których uczestnicy będą mogli o wiele rzeczy podpytać - zapowiada ks. J. Bartczak.

Wydarzenie jest przewidziane do 5 rano 30 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama