Kapłan odszedł do Pana 11 listopada w Brzozowie. Liturgia pogrzebowa odbędzie się w sobotę 16 listopada w Starej Wsi k. Brzozowa. W "Maciejówce" we Wrocławiu 20 listopada o 19.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłego duszpasterza.
Msza św. w bazylice jezuitów w Starej Wsi k. Brzozowa zostanie odprawiona 16 listopada o 11.00. Po Mszy św. rozpocznie się ceremonia pogrzebowa na cmentarzu w Starej Wsi.
Stanisław Mrozek SJ urodził się 15 października 1936 r. w Jasienicy Rosielnej k. Brzozowa, jako siódme z dziesięciorga dzieci. Został ochrzczony tydzień po narodzinach w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Mama Stanisława w szczególny sposób ofiarowała Stanisława Bogu przed ołtarzem z wizerunkiem Niepokalanej. Całe jego późniejsze życie upływało pod Jej opieką.
Po ukończeniu szkoły podstawowej uczył się w „Małym Seminarium” jezuitów w Nowym Sączu przy sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.
Do Towarzystwa Jezusowego wstąpił 30 lipca 1952 r. w Starej Wsi. Po odbyciu nowicjatu i uzupełnieniu średniego wykształcenia złożył pierwsze śluby 6 stycznia 1955 r. w Starej Wsi.
Studia filozoficzne odbył w Krakowie (1956-59), teologiczne w Warszawie na Bobolanum (1959-63). Święcenia kapłańskie przyjął 5 sierpnia 1962 r. w kościele Matki Bożej Łaskawej w Warszawie z rąk ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Uroczystą profesję zakonną złożył 2 lutego 1981 r. we Wrocławiu.
W stolicy Dolnego Śląska, w parafii św. Macieja Apostoła, pracował od 1965 do 1984 r. – jako katecheta, duszpasterz akademicki, opiekun duchowy członków różnych grup i wspólnot – jak Sodalicja Mariańska, Odnowa w Duchu Świętym, Ruch Apostolstwa Miłosierdzia Bożego, Akademickie Koło Misyjne. Propagował również wśród młodych ignacjańskie Ćwiczenia Duchowe.
– Wśród jego wychowanków zawiązało się wiele dobrych małżeństw; w tym gronie są wspaniali rodzice, nauczyciele – też akademiccy, inżynierowie, lekarze, ok. 30 kapłanów diecezjalnych i zakonnych. To wszystko dokonało się z pomocą Matki Bożej Wspomożycielki Wrocławia, czczonej w kościele uniwersyteckim – wspomina Wiesława Grzybkowska, wychowanka o. Stanisława.
Dobrze pamięta dynamicznie rozwijającą się za czasów o. S. Mrozka „Maciejówkę”. – Zapraszał nas na wyjazdy do Piwnicznej, spotkania międzyduszpasterskie… W kryptach kościoła św. Macieja wystawiane były spektakle o tematyce religijnej – mówi. – O. Stanisław zachęcał młodzież do udziału w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę – w pielgrzymce warszawskiej, a potem w Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej. Uczestniczyło w nich ok. 180 studentów. „Maciejówka” ze swoim „Szefem” cieszyła się dużą estymą kard. Bolesława Kominka. Kilkakrotnie odwiedzał duszpasterstwo, narzekając tylko na strome schody – jak mówił „prosto do nieba”.
O. Mrozek pełnił następnie posługę w domu rekolekcyjnym jezuitów w Częstochowie (jako superior i rekolekcjonista), w Nowym Sączu, w Krakowie (przez pewien czas także jako kapelan w Krakowie-Łagiewnikach), Gliwicach, ponownie w Krakowie i w Opolu.
Od 2017 r. przebywał w infirmerii w Starej Wsi, zmarł 11 listopada 2019 r. w szpitalu w Brzozowie. Jest autorem szeregu książek: „Sprawiedliwość nie wystarczy”, „Ostateczny los człowieka”, „Patroni od spraw trudnych i beznadziejnych”, „Niezwykły modlitewnik dla chorych”, „Święty Stanisław Kostka”, „Aniołowie w Bożej Opatrzności”, „Rekolekcje w domu ze św. Ignacym Loyolą”, „Jak się modlić?”, „Dlaczego z Maryją przez życie?”, „O trudnościach życia i wiary”, „Jak żyć?”.