Kapłan odszedł do Pana 11 listopada w Brzozowie. Liturgia pogrzebowa odbędzie się w sobotę 16 listopada w Starej Wsi k. Brzozowa. W "Maciejówce" we Wrocławiu 20 listopada o 19.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłego duszpasterza.
Msza św. w bazylice jezuitów w Starej Wsi k. Brzozowa zostanie odprawiona 16 listopada o 11.00. Po Mszy św. rozpocznie się ceremonia pogrzebowa na cmentarzu w Starej Wsi.
Stanisław Mrozek SJ urodził się 15 października 1936 r. w Jasienicy Rosielnej k. Brzozowa, jako siódme z dziesięciorga dzieci. Został ochrzczony tydzień po narodzinach w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Mama Stanisława w szczególny sposób ofiarowała Stanisława Bogu przed ołtarzem z wizerunkiem Niepokalanej. Całe jego późniejsze życie upływało pod Jej opieką.
Po ukończeniu szkoły podstawowej uczył się w „Małym Seminarium” jezuitów w Nowym Sączu przy sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.
Do Towarzystwa Jezusowego wstąpił 30 lipca 1952 r. w Starej Wsi. Po odbyciu nowicjatu i uzupełnieniu średniego wykształcenia złożył pierwsze śluby 6 stycznia 1955 r. w Starej Wsi.
Studia filozoficzne odbył w Krakowie (1956-59), teologiczne w Warszawie na Bobolanum (1959-63). Święcenia kapłańskie przyjął 5 sierpnia 1962 r. w kościele Matki Bożej Łaskawej w Warszawie z rąk ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Uroczystą profesję zakonną złożył 2 lutego 1981 r. we Wrocławiu.
W stolicy Dolnego Śląska, w parafii św. Macieja Apostoła, pracował od 1965 do 1984 r. – jako katecheta, duszpasterz akademicki, opiekun duchowy członków różnych grup i wspólnot – jak Sodalicja Mariańska, Odnowa w Duchu Świętym, Ruch Apostolstwa Miłosierdzia Bożego, Akademickie Koło Misyjne. Propagował również wśród młodych ignacjańskie Ćwiczenia Duchowe.
O. Stanisław Mrozek SJ obok kard. Bolesława Kominka. Archiwum DA "Maciejówka"– Wśród jego wychowanków zawiązało się wiele dobrych małżeństw; w tym gronie są wspaniali rodzice, nauczyciele – też akademiccy, inżynierowie, lekarze, ok. 30 kapłanów diecezjalnych i zakonnych. To wszystko dokonało się z pomocą Matki Bożej Wspomożycielki Wrocławia, czczonej w kościele uniwersyteckim – wspomina Wiesława Grzybkowska, wychowanka o. Stanisława.
Dobrze pamięta dynamicznie rozwijającą się za czasów o. S. Mrozka „Maciejówkę”. – Zapraszał nas na wyjazdy do Piwnicznej, spotkania międzyduszpasterskie… W kryptach kościoła św. Macieja wystawiane były spektakle o tematyce religijnej – mówi. – O. Stanisław zachęcał młodzież do udziału w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę – w pielgrzymce warszawskiej, a potem w Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej. Uczestniczyło w nich ok. 180 studentów. „Maciejówka” ze swoim „Szefem” cieszyła się dużą estymą kard. Bolesława Kominka. Kilkakrotnie odwiedzał duszpasterstwo, narzekając tylko na strome schody – jak mówił „prosto do nieba”.
O. Mrozek pełnił następnie posługę w domu rekolekcyjnym jezuitów w Częstochowie (jako superior i rekolekcjonista), w Nowym Sączu, w Krakowie (przez pewien czas także jako kapelan w Krakowie-Łagiewnikach), Gliwicach, ponownie w Krakowie i w Opolu.
Od 2017 r. przebywał w infirmerii w Starej Wsi, zmarł 11 listopada 2019 r. w szpitalu w Brzozowie. Jest autorem szeregu książek: „Sprawiedliwość nie wystarczy”, „Ostateczny los człowieka”, „Patroni od spraw trudnych i beznadziejnych”, „Niezwykły modlitewnik dla chorych”, „Święty Stanisław Kostka”, „Aniołowie w Bożej Opatrzności”, „Rekolekcje w domu ze św. Ignacym Loyolą”, „Jak się modlić?”, „Dlaczego z Maryją przez życie?”, „O trudnościach życia i wiary”, „Jak żyć?”.