Nowy numer 03/2020 Archiwum

Od niepodległości do wolności

Duszpasterstwo Akademickie "Wawrzyny" zaprasza w najbliższą niedzielę 17 listopada na Wieczór Pieśni Patriotycznych pod hasłem "Od niepodległości do wolności".

Spotkanie rozpocznie się 17 listopada o 17.00 w ośrodku DA "Wawrzyny" przy ul. Bujwida 51.

- Chcemy poprzez wspólny śpiew raz jeszcze poczuć klimat tamtych dni i złożyć hołd tym, dzięki którym Polska odzyskała wolność. W klimat epoki wprowadzi nas historyk Grzegorz Mazur, a śpiew przy akompaniamencie pianina poprowadzi muzyk Wojciech Żdżarski - mówi Wiesław "Kuzyn" Wowk ze stowarzyszenia "Wawrzyny".

Wydarzenie będzie podzielone na dwie części. Treścią pierwszej będą obchody odzyskania przez Polskę niepodległości w listopadzie 1918 r. W drugiej repertuar zostanie poszerzony o utwory powstałe w związku z wydarzeniami późniejszymi, związanymi z walką o utrwalenie niepodległości, jak powstania śląskie czy wojna polsko-bolszewicka, dramatycznymi walkami o utrzymanie i odzyskanie niepodległości (II wojna światowa, a zwłaszcza Powstanie Warszawskie, którego 75. rocznica przypada w tym roku), aż po wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania przez Polaków wolności po okresie zniewolenia komunistycznego w 1989 r.

Organizatorzy zapraszają młodzież, studentów i rodziny z dziećmi. Mile widziane akcenty patriotyczne. Spotkanie odbędzie się w holu z kominkiem. Wstęp jest wolny.

Od niepodległości do wolności

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama