Nowy numer 3/2021 Archiwum

Od niepodległości do wolności

Duszpasterstwo Akademickie "Wawrzyny" zaprasza w najbliższą niedzielę 17 listopada na Wieczór Pieśni Patriotycznych pod hasłem "Od niepodległości do wolności".

Spotkanie rozpocznie się 17 listopada o 17.00 w ośrodku DA "Wawrzyny" przy ul. Bujwida 51.

- Chcemy poprzez wspólny śpiew raz jeszcze poczuć klimat tamtych dni i złożyć hołd tym, dzięki którym Polska odzyskała wolność. W klimat epoki wprowadzi nas historyk Grzegorz Mazur, a śpiew przy akompaniamencie pianina poprowadzi muzyk Wojciech Żdżarski - mówi Wiesław "Kuzyn" Wowk ze stowarzyszenia "Wawrzyny".

Wydarzenie będzie podzielone na dwie części. Treścią pierwszej będą obchody odzyskania przez Polskę niepodległości w listopadzie 1918 r. W drugiej repertuar zostanie poszerzony o utwory powstałe w związku z wydarzeniami późniejszymi, związanymi z walką o utrwalenie niepodległości, jak powstania śląskie czy wojna polsko-bolszewicka, dramatycznymi walkami o utrzymanie i odzyskanie niepodległości (II wojna światowa, a zwłaszcza Powstanie Warszawskie, którego 75. rocznica przypada w tym roku), aż po wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania przez Polaków wolności po okresie zniewolenia komunistycznego w 1989 r.

Organizatorzy zapraszają młodzież, studentów i rodziny z dziećmi. Mile widziane akcenty patriotyczne. Spotkanie odbędzie się w holu z kominkiem. Wstęp jest wolny.

Od niepodległości do wolności

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama