Nowy numer 2/2021 Archiwum

WyEdukuj Miłość. Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu

18 listopada - w Tygodniu Edukacji Globalnej - ruszyła kampania promująca program "Adopcja Miłości" prowadzony przez wrocławski oddział Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu.

– Problem dotyczy aż 260 mln dzieci – mówi ks. Jerzy Babiak, prezes Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu, dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu, mówiąc o skali problemów edukacyjnych na świecie. – Dzieci mieszkające w małych wioskach często nie mogą dotrzeć do odległych szkół. Poza tym w większości ubogich krajów edukacja jest płatna. Występuje również problem jakości kształcenia.

SWM konferencja prasowa 18.11.2019
swmwroclaw

Dodał, że podnoszenie poziomu edukacji jest możliwe dzięki ośrodkom religijnym. Kościół katolicki stara się ile sił odpowiadać na potrzeby dotyczące szkolnictwa, starając się o umożliwienie każdemu dziecku nabycia choćby podstawowych umiejętności dotyczących czytania, pisania; dostrzega też dzieci szczególnie uzdolnione.

– Program „Adopcja Miłości” działa od 2016 r. – wyjaśnia Paula Łuszczek, wiceprezes SWM Wrocław). – Mamy prawie 100 rodziców adopcyjnych; opieką jest objętych ponad 200 dzieci z Indii, Liberii. Potrzeby są ogromne. Chcemy otworzyć się też na inne kraje. Nasze propozycje edukacyjne – także te wakacyjne, związane choćby z nauką języka angielskiego – cieszą się dużym zainteresowaniem. Problemem jest często brak świadomości rodziców, jak ważne jest wykształcenie. Wolą posłać dziecko na pole, uzyskując natychmiastowy zysk z jego pracy, niż myśleć o inwestowaniu w jego przyszłość przez umożliwienie nauki.

Do programu „Adopcja Miłości” można włączyć się poprzez złożenie deklaracji uczestnictwa, a tym samym zobowiązać  się do stałego udzielania określonego wsparcia finansowego oraz duchowego dzieciom i młodzieży z wybranej placówki misyjnej. Koszt rocznego wsparcia jednego dziecka (dzienny pobyt w szkole wraz z zapewnieniem jedzenia) to 1200 zł (100 zł miesięcznie).

Więcej o  kampanii i adopcji na www.wroclaw-swm.pl oraz na fanpagu.

WyEdukuj Miłość. Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu   Możesz dołączyć. Archiwum SWM Wrocław WyEdukuj Miłość. Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu   Ks. Jerzy Babiak i Paula Łuszczek. Paula Łuszczek

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama