Nowy numer 22/2020 Archiwum

Duszpasterstwo Kolejarzy Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza

24 listopada o 10.00 w kościele św. Franciszka na ulicy Borowskiej we Wrocławiu kolejarze wrocławscy będą przeżywać doroczne uroczystości ku czci swojej patronki, św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

„W atmosferze rodzinnego święta, przy urokliwej – jak na połowę listopada – pogodzie dopełniły się w minioną sobotę i niedzielę, 16 i 17 listopada, uroczystości związane doroczną – 36. – pielgrzymką Kolejarzy na Jasną Górę” – pisze ks. Jan Kleszcz, duszpasterz kolejarzy archidiecezji wrocławskiej, zwracając się do członków „Rodziny Kolejarskiej”.

„Obok wszystkich naszych ważnych spraw do wspólnego dziękczynienia i treści spotkania wpisane zostało wspomnienie 40. rocznicy 1. Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski oraz ćwierćwiecze posługiwania Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich – dodaje. – We wspólnocie zgromadzonych bardzo wielu kolejarzy polskich, z Białorusi i Słowacji, nadto przy obecności Sekretarza Stanu ds. Kolei w Ministerstwie Infrastruktury, Prezesów Spółek i Zakładów Grupy PKP S.A., reprezentowane było również nasze środowisko wrocławskie”.

Dziękując za obecność na Jasnej Górze duszpasterz wyjaśnia, że pielgrzymka jasnogórska niejako otwiera doroczne uroczystości ku czci patronki klejarzy, św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Lokalne obchody Święta Kolejarzy rozpoczną się w piątek 22 listopada o godz. 10.00 na wrocławskim Brochowie. Zwieńczeniem wrocławskich obchodów Katarzyńskich będzie spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 24 listopada o 10.00 w kościele pw. św. Franciszka na ulicy Borowskiej. Po Mszy św. – z udziałem pocztów sztandarowych – rozpocznie się kolejarska agapa.

– Na uroczystości zapraszamy kolejarzy i ich rodziny oraz wszystkich sympatyków Kolei Żelaznej – mówi duszpasterz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama