Nowy numer 2/2021 Archiwum

Duszpasterstwo Kolejarzy Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza

24 listopada o 10.00 w kościele św. Franciszka na ulicy Borowskiej we Wrocławiu kolejarze wrocławscy będą przeżywać doroczne uroczystości ku czci swojej patronki, św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

„W atmosferze rodzinnego święta, przy urokliwej – jak na połowę listopada – pogodzie dopełniły się w minioną sobotę i niedzielę, 16 i 17 listopada, uroczystości związane doroczną – 36. – pielgrzymką Kolejarzy na Jasną Górę” – pisze ks. Jan Kleszcz, duszpasterz kolejarzy archidiecezji wrocławskiej, zwracając się do członków „Rodziny Kolejarskiej”.

„Obok wszystkich naszych ważnych spraw do wspólnego dziękczynienia i treści spotkania wpisane zostało wspomnienie 40. rocznicy 1. Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski oraz ćwierćwiecze posługiwania Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich – dodaje. – We wspólnocie zgromadzonych bardzo wielu kolejarzy polskich, z Białorusi i Słowacji, nadto przy obecności Sekretarza Stanu ds. Kolei w Ministerstwie Infrastruktury, Prezesów Spółek i Zakładów Grupy PKP S.A., reprezentowane było również nasze środowisko wrocławskie”.

Dziękując za obecność na Jasnej Górze duszpasterz wyjaśnia, że pielgrzymka jasnogórska niejako otwiera doroczne uroczystości ku czci patronki klejarzy, św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Lokalne obchody Święta Kolejarzy rozpoczną się w piątek 22 listopada o godz. 10.00 na wrocławskim Brochowie. Zwieńczeniem wrocławskich obchodów Katarzyńskich będzie spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 24 listopada o 10.00 w kościele pw. św. Franciszka na ulicy Borowskiej. Po Mszy św. – z udziałem pocztów sztandarowych – rozpocznie się kolejarska agapa.

– Na uroczystości zapraszamy kolejarzy i ich rodziny oraz wszystkich sympatyków Kolei Żelaznej – mówi duszpasterz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama