Nowy numer 50/2019 Archiwum

Taizé: przyspieszenie

W ubiegły weekend wrocławskie Centrum Przygotowań do ESM pękało w szwach. Odwiedzili je przedstawiciele ok. 120 parafii, którzy ugoszczą młodzież z całego kontynentu podczas grudniowego wydarzenia.

Gościliśmy reprezentantów parafialnych zespołów, które lokalnie będą przyjmowały uczestników ESM. Otrzymali od nas niezbędne informacje potrzebne do następnych etapów ich przygotowań oraz materiały, wśród których są m.in. banery – mówi brat Wojtek z Taizé. Przyznaje, że jednym z głównych pytań, które słyszeli organizatorzy, było to związane z liczbą pielgrzymów, których dana parafia musi przyjąć. – Próbowaliśmy ustalić, jakie są realistyczne możliwości. Nie jest tak, że w każdym miejscu będzie identycznie. Są parafie, które mają trudniejszy dostęp komunikacyjny do centrum Wrocławia, ale też takie, w których jest mniej wiernych. Z drugiej strony mamy również wspólnoty tak duże, że są w stanie przyjąć więcej młodych ludzi – wyjaśnia.

Dostępne jest 20% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama