Nowy numer 2/2021 Archiwum

W parafii Świętej Rodziny we Wrocławiu. Wokół niesakramentalnych związków

W pierwszą niedzielę Adwentu w kościele Świętej Rodziny przy ul. Monte Cassino we Wrocławiu rozpoczną się rekolekcje poświęcone niesakramentalnym związkom "Rodziną Bożą jesteśmy". Kolejne spotkania odbędą się w drugą oraz trzecią adwentową niedzielę.

W każdą z tych niedziel uczestnicy rekolekcji zaproszeni są na Mszę św. o 18.00 oraz na konferencję tuż po niej (ok. 19.00). Spotkania będą prowadzone przez duszpasterzy parafii Świętej Rodziny, wśród których jest m.in. pedagog czy prawnik; zagadnienie zostanie więc ukazane z wielu perspektyw.

- Zaproszenie kierujemy nie tylko do osób, które są w takich związkach, ale także do ich bliskich, przyjaciół i wszystkich z różnych powodów zainteresowanych tematem, nie tylko z naszej parafii - mówi ks. Bartosz Mitkiewicz. - Mamy świadomość, jak wielu osób on dotyczy. Będziemy chcieli ukazać naukę Kościoła dotyczącą niesakramentalnych związków, pokazać związane z nimi wyzwania duszpasterskie, ukazać, jakie są horyzonty, możliwości stojące przed osobami w takich związkach. Zapraszamy.

Rekolekcje odbywają się z inicjatywy proboszcza parafii, ks. Piotra Jakubusia. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama