Nowy numer 2/2021 Archiwum

Uwielbij Chrystusa Króla

W przeddzień uroczystości Chrystusa Króla w salezjańskiej parafii przy ul. Młodych Techników rozpoczynają się uroczystości odpustowe. To już czwarty raz kiedy Wrocławianie pragną wspólnie spotkać się w jednym miejscu i razem oddać cześć Jezusowi Chrystusowi, Królowi wszechświata.

Trzy lata temu we wszystkich kościołach, parafiach i wspólnotach uroczyście przyjmowaliśmy i uznawaliśmy Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana.

Co się zmieniło od tamtego wydarzenia? Jak teraz wygląda nasze życie? Czy w ogóle jeszcze o tym pamiętamy? Na te i inne pytania będziemy sami sobie odpowiadać podczas spotkania z żywym i obecnym Panem - piszą w zaproszeniu organizatorzy wyjątkowego wieczoru wigilijnego przed Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata.

Wydarzenie rozpocznie się 23 listopada od uroczystej Eucharystii o 18.00, której przewodniczyć będzie o. bp Jacek Kiciński CMF. Po zakończeniu Mszy św. wikariusz generalny archidiecezji wrocławskiej wygłosi konferencję pt. "Uczta Eucharystyczna jako zapowiedź królestwa Jezusa Chrystusa".

Następnie (ok. 21.00) rozpocznie się czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem w formie modlitwy uwielbienia, którą poprowadzi Wspólnota Modlitewno-Ewangelizacyjna ICHTIS z Wrocławia. Podczas całego wydarzenia będzie również możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania.

Kolejnego dnia - w niedzielę - sumę odpustową zaplanowano na 13.00. Będzie jej przewodniczył i wygłosi homilię bp Jacek Kiciński CMF. Podczas pozostałych Mszy św. homilię wygłosi ks. Michał Serwiński CMF.

Taizowe warsztaty muzyczne

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama