Nowy numer 2/2021 Archiwum

Do wygrania "Adwentownik"

To nie jest klasyczny kalendarz adwentowy, ale przewodnik, który pozwala odkrywać tajemnice początku roku liturgicznego. "Adwentownik" do wygrania w naszym konkursie. A gdzie można go zakupić?

Druga edycja publikacji kolejny raz wydana została pod patronatem "Gościa Niedzielnego".

Czym jest "Adwentownik"? To propozycja rodzinna, która może pomóc w wejść trochę głębiej w Adwent. Dotyka nie tylko podstawowej wiedzy - czym są Roraty, gdzie urodził się Pan Jezus i dlaczego Adwent to czas przeżywany z Maryją - ale pozwala poznać lepiej genezę, tradycje, obrzędy i przede wszystkim bogactwo duchowe Bożego Narodzenia.

- Ma ułatwić przeżycie tego okresu radośnie, rodzinnie i, co najważniejsze, duchowo. Ma pomóc w dążeniu do świętości i podejmowaniu codziennych wyzwań w stawaniu się coraz gorliwszym świadkiem wiary - wyjaśnia autorka Elżbieta Woźniak-Łojczuk.

W porównaniu do ubiegłorocznej edycji jest kilka zmian. Pojawili się nowi bohaterowie: aniołek i ptaszek – Gwiazdek i Adwentuś.. E. Woźniak-Łojczuk dodaje, że ci, którzy zdecydują się by podążać z nimi adwentową drogą, są zachęcani do dawania czegoś od siebie. Bowiem każdy dzień to nowe wyzwanie dobra. - Jednym z nich jest na przykład zbudowanie karmnika dla ptaków. To nawiązanie do św. Franciszka, który pierwszy zbudował żywą szopkę - zdradza. Przyznaje, że wiele zadań dotyczy zaangażowania w pomoc innym, choćby najdrobniejszą i nie tylko w wymiarze materialnym. – Celem jest na pewno budowanie wrażliwości na otaczający nas świat - przekonuje.

Gdzie można nabyć „Adwentownik”? Jest on dostępny w księgarni „Pociąg do bajeczki” we Wrocławiu, a wszyscy, którzy są zainteresowani wysyłką, mogą skorzystać z oferty sklepu „Mądra mama” (madramama.pl).

Dla naszych czytelników mamy miłą niespodziankę. Zapraszamy do udziału w konkursie. Aby zdobyć "Adwentownik 2019" należy napisać  do nas maila o tytule Adwentownik na adres wroclaw@gosc.pl. W treści proszę napisać kilka zdań o swoim najpiękniejszym adwentowy wspomnieniu. Dwie nagrody trafią do osób, których historie nas najbardziej poruszą. O wygranej poinformujemy w mailu zwrotnym (Na maile czekamy do środy do 12.00)

Wszelkie informacje o "Adwentowniku" na Facebooku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama