Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wystartowała akcja "Nasza Paka"

Arcybiskup Józef Kupny wraz z dziećmi z wrocławskich szkół zainaugurował czwartą edycję akcji "Nasza Paka". Ponad 30 szkół z Wrocławia i okolic przygotowuje świąteczne upominki dla dzieci z rodzin potrzebujących takiej pomocy.

To nie jedyna korzyści płynące z tej akcji. Jak mówi Michał Brzezicki, jej koordynator, każdy w niej coś otrzymuje. - Po pierwsze dzieci, które przekazują prezenty dla swoich kolegów, uczą się miłosierdzia, solidarności, troski o słabszych. Po drugie wolontariusze i pracownicy Caritas, którzy te paczki przygotowują i przepakowują, mają z tego wiele radości i uczestniczą w dzieleniu się dobrem. No i w końcu dzieci otrzymujące wspaniałe, bardzo obfite prezenty pod choinkę - przekonuje.

Za wielkie zaangażowanie dziękował abp Józef Kupny. - Chcą się tymi zabawkami i słodyczami podzielić ze swoimi rówieśnikami, którzy tego nie mają. To jest wspaniały, szlachetny czyn. To jest coś, co w was podziwiamy i cieszymy się tym. Gratuluję rodzicom i nauczycielom takich dzieci i bardzo dziękuję za motywowanie ich do takich akcji. Cieszymy się, że mamy takie wielkie serduszka, że macie dobre serca, że chcecie się dzielić tym, co macie - podsumował metropolita wrocławski.

- W tej akcji dzieci uczą się szlachetności  i troski o drugiego człowieka, umiejętności dzielenia się tym, co posiadamy. To bardzo ważne w dzisiejszym świecie, aby wypracować w młodym pokoleniu takie postawy -  zauważa ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Wrocławskiej  Caritas.

Podczas inauguracyjnej gali podziękowania otrzymali uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3, ze Szkoły Podstawowej nr 36 oraz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek we Wrocławiu. Aktorzy Teatru na Ostrowie przygotowali dla dzieci przedstawienie o wrocławskich krasnoludkach, a Bank Żywności przekazał słodkie upominki.

Zainaugurowana dzisiaj akcja tak naprawdę trwa już od kilku tygodni, ale nadal szkoły i poszczególne klasy mogą zgłaszać się do uczestnictwa.  Zasady są bardzo proste. Uczniowie na mikołajki, zamiast nawzajem obdarowywać się drobnymi prezentami, przygotowują wspólnie paczkę dla rówieśników. Następnie paczkę odbierają pracownicy Caritas, by 23 grudnia wręczyć ją ze św. Mikołajem dzieciom z rodzin potrzebujących.

Więcej o akcji na stronie Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama