Nowy numer 22/2020 Archiwum

WroClavile. Wrocławskie przesłuchania

Trwają eliminacje do finału V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego WroClavile dla Pianistów Amatorów. Przesłuchania we Wrocławiu odbędą się w sobotę 30 listopada w Klubie Muzyki i Literatury.

Konkurs przeznaczony jest dla osób bez formalnego wykształcenia muzycznego, nie będących absolwentami państwowych szkół muzycznych II st. oraz akademii muzycznych w klasie fortepianu. Jak podkreślają jego pomysłodawcy i organizatorzy – Elżbieta i Paweł Melkowie pracujący z młodzieżą i dziećmi w Społecznym Ognisku Artystycznym w Sobótce przy Dolnośląskim Towarzystwie Muzycznym – słowo „amator” nie oznacza tu niskiego poziomu umiejętności, ale prawdziwego „miłośnika”, kogoś, kto nauczył się pięknie grać bez przejścia formalnej drogi edukacji.

By wziąć udział w konkursie, trzeba wykonać określony, obowiązkowy utwór. Nie ma żadnych wymogów dotyczących wieku. Eliminacje do V edycji konkursu odbywają się we Wrocławiu, Wieliszewie pod Warszawą, w niemieckim Erkelenz oraz szwedzkim Sztokholmie. Jury w każdym z tych miejsc  wyłania do pięciu osób. Finał konkursu odbędzie się 30 i 31 maja 2020 r.

Eliminacje we Wrocławiu są częściowo otwarte dla publiczności. Harmonogram i szczegółowe informacje TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama