Nowy numer 2/2021 Archiwum

O książce "Wojenne siostry" we Wrocławiu

O kobietach, zakonnicach, bohaterkach w walce o Polskę. W ramach 35. Ogólnopolskiego Forum Młodych odbędzie się spotkanie z naszą redakcyjną koleżanką, autorką książki "Wojenne siostry".

"Wojenne siostry" Agata Puścikowska
WydawnictwoZnak

Spotkanie autorskie zaplanowane jest na najbliższy czwartek, 28 listopada na 17.00 w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego.

Agata Puścikowska opowie o tym w jaki sposób zza klasztornych murów wydobywała niezwykłe, czasem mrożące krew w żyłach i bardzo poruszające historie sióstr zakonnych z różnych zgromadzeń. Okazuje się, że to już być może ostatnia szansa, by ich bohaterstwo zostało upublicznione.

Spryt, inteligencja, odwaga służyły siostrom przede wszystkim do realizacji swojego zakonnego powołania - praktycznej miłości Boga w drugim człowieku. Walka o ludzkie życie i godność wiązała się nierozerwalnie z poświęceniem dla Polski.

Wswojej książce przedstawia bohaterki, które pomagały ukrywać się partyzantom, dostarczały żywność, oddawały własne życie za często zupełnie obcych sobie ludzi, czasem chwytały nawet za broń. Również po wojnie niektóre z nich walczyły z komunistami. O ich bohaterstwie do dziś mówi się niewiele. Stanowczo za mało!

Posłuchaj:

Czytaj więcej:

Książkę "Wojenne siostry" można zamówić TUTAJ

Agata Puścikowska jest dziennikarką działu "Polska". Jest absolwentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2006 r. redaktorem warszawskiej edycji "Gościa", a od 2011 dziennikarzem działu "Polska". Jest autorką felietonowej rubryki "Z mojego okna", a także kilku wydawnictw książkowych, m.in. "Wojenne siostry", "Wielokuchnia", "Siostra na krawędzi", "I co my z tego mamy?", "Życia-rysy. Reportaże o ludziach (nie)zwykłych". Społecznie zajmuje się działalnością pro-life i działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych. Interesuje się muzyką Chopina, książkami i podróżami. Jej obszar specjalizacji to zagadnienia społeczne, problemy kobiet, problematyka rodzinna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama