Nowy numer 3/2021 Archiwum

Panie, ratuj! SMOG!

SMOG czyli Smutek - Marudzenie - Obrażona mina - Grymaszenie, a raczej walka z nim będzie głównym tematem rekolekcji, na które zaprasza Salezjańskie Duszpasterstwo Akademickie "Most". Poprowadzi je ks. Artur Rzepecki SDB.

Sklepy i galerie handlowe już od kilku tygodni przypominają o zbliżającym się okresie świątecznym.

Przestrzeń miejska również nie pozwala nam o tym zapomnieć. I, oczywiście, można narzekać, że listopad to jeszcze nie święta, że Adwent jest czasem oczekiwania, a nie śpiewania kolęd, ale można też wziąć sprawę przygotowań we własne ręce i skorzystać z mostowej propozycji.

"Wszyscy znamy teksty biblijne zwiastujące nadejście Mesjasza (te o prostowaniu dróg i o narodzie kroczącym w ciemnościach). Ale warto także przypomnieć sobie fragment proroctwa pochodzącego już z Księgi Liczb: »Widzę go, lecz jeszcze nie teraz, dostrzegam go, ale nie z bliska: Wschodzi Gwiazda z Jakuba, a z Izraela podnosi się berło«. Cóż takiego nie pozwala dostrzec wyraźnie nadchodzącego Pana? Odległość geograficzna, dystans czasowy, a może SMOG? Cóż, Izraelici mieli wystarczająco dużo problemów z wciąż nowymi wrogami, żeby przejmować się zmianami klimatu, ale jeżeli chodzi o relację z Bogiem - wcale tak bardzo się od nas nie różnili" - czytamy w zaproszeniu na rekolekcje adwentowe.

Walka ze SMOGiem czyli Smutkiem - Marudzeniem - Obrażoną miną - Grymaszeniem będzie głównym tematem rekolekcji będą trwały od pierwszej niedzieli Adwentu (1 grudnia) do środy (4 grudnia.).

"Walkę z zanieczyszczeniem duszy podejmujemy kompleksowo. Przede wszystkim, przez wezwanie »pomocy z Góry«: modlitwy, liturgię godzin i Eucharystię. Będzie również miejsce na celebrację wspólnoty podczas rozmów oraz posiłków.

Szczegółowy rozkład jazdy na plakacie. Kliknij, aby powiększyć:

Anie ratuj! SMOG!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama