Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ksiądz do tańca, baniek, rapu i różańca

Pewnie wielu z was zna ks. Teodora Sawielewicza. Kilka sezonów temu prowadził dla czytelników wroclaw.gosc.pl rekolekcje adwentowe #rekobańki. Zobaczcie jego najnowsze nagranie i zapoznajcie się z pomysłem, który realizuje.

Ks. Teodor zwykle w Internecie prowadzi modlitwy na żywo, gromadząc tysiące ludzi, tym razem nagrał teledysk, w którym rapuje, tańczy i robi bańki mydlane…

Twórcy teobańkologii, czyli "teologii" ks. Teodora w bańkach mydlanych - poważnych treści w filigranowej formie, zaproponowali nietypowy sposób dotarcia do młodych, by ich zaprosić do włączenia transmisji "na żywo" modlitw i innych inicjatyw, zaproponowanych na Youtube, Facebooku i Instagramie.

Ks. Teodor nauczył się wierszyka Jana Brzechwy "Prot i Filip" w szóstej klasie podstawówki, wygrywając nim szkolny konkurs recytatorski. Udowadnia, że warto uczyć się wierszy i wykorzystywać swoje talenty na różne sposoby, by głosić Ewangelię.

Najnowsza propozycja to połączenie hip hopu z bańkami mydlanymi w najróżniejszej postaci, kształtach i kolorach. - Tworząc ten teledysk mam nadzieję przyciągnąć więcej młodych do innych znacznie poważniejszych inicjatyw ewangelizacyjnych w internecie, które tworzę z całym zespołem osób - mówi.

Zobaczcie sami efekt:

KS. TEODOR rap "Prot i Filip" Brzechwy COVER "Owal Emcedwa Ascetoholix - Jestem Tu"
Teobańkologia

Chcesz zobaczyć wszystkie odcinki #rekobaniek? Kliknij i... miłego oglądania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama