Nowy numer 22/2020 Archiwum

Abp Kupny będzie prowadził rekolekcje adwentowe na Twitterze

- Wierzę, że Duch Święty, aby sposób poruszyć serce człowieka, może posłużyć się także krótkimi formami, jakimi są tweety - mówi abp Józef Kupny, który w tym roku postanowił za pośrednictwem portalu społecznościowego Twitter przez cały Adwent prowadzić wirtualne spotkania ze słowem Bożym.

Nie trzeba przeprowadzać już badań naukowych, by stwierdzić, że ogromna rzesza ludzi nie rozstaje się z telefonem komórkowym - mówi hierarcha, zapytany o sam pomysł wejścia z Ewangelią w świat wirtualny. - To narzędzie nie służy już jedynie do prowadzenia rozmów. Większość, niemal bez przerwy przegląda na swoim telefonie strony internetowe czy portale społecznościowe - dodaje pasterz Kościoła wrocławskiego, tłumacząc, że ogromnym zaniedbaniem ze strony Kościoła by było, gdyby w tym gąszczu informacji nie pojawiły się także treści ewangeliczne.

- Pan Jezus nauczając szedł tam, gdzie toczyło się życie ludzi, a dziś potencjalni słuchacze słowa Bożego żyją w świecie wirtualnym. Ten świat musi być dziś potraktowany jako miejsce do ewangelizowania - zaznacza ksiądz arcybiskup, wyrażając nadzieję, że dzięki spotkaniom z Ewangelią wielu zostanie zainspirowanych do dalszych poszukiwań.

W praktyce będzie wyglądało to tak, że codziennie rano na twitterowym profilu metropolity wrocławskiego będzie pojawiała się specjalnie przygotowana grafika, zawierająca myśl na dany dzień. Każda będzie opatrzona hashtagiem #uwierzyc_na_slowo. Można pobierać je na telefon i wysyłać swoim bliskim oraz znajomym, co jak ufa abp Kupny, sprawi, że słowo Boże dotrze w czasie Adwentu do większego grona odbiorców.

Tweety metropolity można znaleźć na stronie głównej (w prawej kolumnie) www.wroclaw.gosc.pl. Zapraszamy do śledzenia, czytania, medytowania i życia słowem Bożym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama