Nowy numer 2/2021 Archiwum

Bonifraterskie hospicjum na Jarmarku Bożonarodzeniowym w rynku

Na wrocławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym można nabyć ręczne wyroby świąteczne autorstwa mieszkańców Hospicjum Bonifratrów im. św. Jana Bożego. Wszelki dochód ze sprzedanych produktów pomoże placówce i jej podopiecznym.

Agata Wołk, koordynator wolontariatu w Hospicjum Ojców Bonifratrów we Wrocławiu zwraca uwagę, że na stoisku prezentowane są wyroby, które ieszkańcy placówki wykonali podczas warsztatów terapii zajęciowej.

- Z dużym zaangażowaniem przygotowywali się do jarmarku i stworzyli naprawdę piękne rzeczy, które oferujemy wszystkim odwiedzającym - mówi.

Wśród ręcznie wykonanych ozdób są kartki świąteczne, bogato zdobione zakładki do książek, ale również świąteczne stroiki oraz bombki choinkowe i przepyszne, piękne i zapakowane pierniki. - Zachęcamy do zakupów. Wszystkie środki, które uda nam się zebrać będą przeznaczone na działalność hospicjum - dodaje.

Terapia zajęciowa jest w hospicjum odbywa się w hospicjum praktycznie codziennie, zwłaszcza w okresie przedświątecznym - Działaliśmy wspólnie z ogromnym natężeniem. Zawsze też zapraszamy do pomocy. Nasza pracownia robi ogromne wrażenie, bo jest wypełniona niezwykle kolorowymi pracami mieszkańców.

A. Wołk zwraca uwagę, że wiele zależy od zaangażowania wolontariuszy, którzy zabierają podopiecznych na spacery, czytają i książki. - Hospicjum to też życie. U nas ono naprawdę tętni - przekonuje i zachęca do dołączenia do wolontariuszy: - Rekrutacja jest ciągła. Wystarczy napisać maila: wolontariat.hospicjum@bczwroc.pl.

Stoisko Hospicjum Ojców Bonifratrów znajduje się na północnej pierzei rynku - od strony kościoła garnizonowego. Będzie funkcjonować tylko do godzin wieczornych 2 grudnia.

Informacje o tym czym zajmują się wolontariusze hospicjum można znaleźć na Facebooku na profilu: Wolontariat Hospicjum Bonifratrów .

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama