Gość Opolski 43/2020 Archiwum

Muzyczna moc

Ponad 250 osób wzięło udział w rekolekcjach i warsztatach muzyczno-liturgicznych organizowanych przez Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne.

Czymś niezwykle radosnym jest to, że tych ludzi za każdym razem przyjeżdża tak wielu i to z różnych stron Polski - mówi Katarzyna Młynarska.

Podkreśla, że czymś wyjątkowym w tej edycji warsztatów było to, że do Wrocławia przyjeżdżały nawet całe chóry.

Organizatorka weekendowego muzycznego spotkania zwraca uwagę, że wielu spośród uczestników wzięło udział w wydarzeniu po raz pierwszy. - To świadczy, że gdzieś o nas się dowiedzieli. Mamy już swoją markę i ludzie na to czekają. To bardzo cieszy - dodaje.

Z rozmów z uczestnikami wynika jeszcze jeden atut wrocławskich warsztatów. - Kładziemy bardzo duży nacisk na modlitwę. To przede wszystkim rekolekcje, a niejako przy okazji muzyczne ćwiczenia. Traktujemy je jednak w bardzo dużym odniesieniu duchowym. Muzyka jest tutaj w służbie - zaznacza. To widać m.in. na podstawie relacji, które się tworzą między uczestnikami.

W tegoroczną edycję wydarzenia włączyli się bardzo mocno... gospodarze, ojcowie franciszkanie, którzy służyli zwłaszcza w konfesjonale. - Nie mogę nie wspomnieć o dyrektorze VII LO we Wrocławiu, który otworzył dla nas drzwi szkoły, byśmy mieli gdzie ćwiczyć i spać. Dziękujemy - kończy.

W czasie warsztatów uczestnicy pod okiem profesjonalistów mogli rozszerzyć repertuar o nowe pieśni wielogłosowe i nowe aranżacje pieśni tradycyjnych, wzbogacić doświadczenie i umiejętności z zakresu emisji głosu, a także wysłuchać rekolekcji adwentowych. Warsztaty prowadzili znani w kręgach katolickich muzycy: Katarzyna Młynarska (Opole), s. Karen Trafankowska CSFN (Warszawa), Jakub Tomalak (Kalisz), o. Dawid Kusz OP (Kraków). Rekolekcje wygłosił natomiast o. Tomasz Nowak OP.

Zwieńczeniem wydarzenia był koncert finałowy z udziałem chóru i orkiestry utworzonej przez uczestników warsztatów w kościele ojców franciszkanów pw. św. Karola Boromeusza. Posłuchajcie efektu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama