Nowy numer 03/2020 Archiwum

Czuwajmy, bo Pan idzie

– Adwent oznacza większe zaangażowanie w pełnienie dobrych uczynków, więcej modlitwy i troski o czystość serca – mówi abp Józef Kupny.

Podczas XVI Pielgrzymki Przedsiębiorców do Łagiewnik metropolita wrocławski odprawił 1 grudnia Mszę Świętą i skierował do wiernych słowo rozpoczynające Adwent.

Pasterz Kościoła wrocławskiego podkreślił w homilii, że Jezus bierze na siebie nasze grzechy, od których sami o własnych siłach nie potrafimy się uwolnić. Dlatego tak ważne jest, byśmy stanęli w prawdzie, uznali swoją grzeszność i w bezsilności zanurzyli się w miłosierdziu. – Ktoś, kto nie potrafi przyznać się do grzechu, jak drugi ze złoczyńców, nigdy nie dozna radości płynącej z przebaczenia Ojca – nauczał abp Kupny. Przypomniał, że rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny i przygotowujemy nasze serca na przyjście Chrystusa. Zarówno to, które dokona się na końcu czasów, jak i to związane ze świętami Bożego Narodzenia. – Kościół nas zaprasza do czuwania, byśmy aktywnie czekali na przyjście naszego Pana. A to oznacza większe zaangażowanie w pełnienie dobrych uczynków, więcej modlitwy, wierne wypełnianie swoich obowiązków, wynikających z powołania, jeszcze większą troską o czystość serca – wymieniał metropolita wrocławski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama