Nowy numer 44/2020 Archiwum

W piątek i sobotę zbiórka żywności "Tak, pomagam"

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zachęca do hojności. Dzięki przekazanym produktom spozywczym wsparcie, jeszcze przed świętami, otrzyma ponad tysiąc rodzin.

Już po raz 17., razem z Caritas Polska, startujemy z akcją "Tak, pomagam". Obstawiamy zarówno sklepy wielkopowierzchniowe jak i małe osiedlowe i zbieramy jak najwięcej żywności dla rodzin ubogich - mówi ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas. Podkreśla, że akcja ma na celu zabezpieczenie ich świątecznych potrzeb oraz danie sygnału naszej pamięci o ich trudnej sytuacji, że ich nie zostawimy.

W ubiegłym roku pomoc dotarła łącznie do ok. 4 tys. osób w ponad tysiącu rodzinach. Rozdysponowano wówczas ponad 19 ton produktów.

Michał Brzezicki, koordynator akcji w archidiecezji wrocławskiej zaznacza, że włączyło się w nią ponad 80 sklepów. - Zbieramy żywność z długim terminem przydatności do spożycia, ale też słodycze, które będą dobrym ubogaceniem świątecznej atmosfery.

Robert Jadwiszczak, koordynator wolontariatu, zaznacza, że do przeprowadzenia akcji zgłosiło się ok. 850 wolontariuszy. - Będą ubrani w czerwone koszulki lub znaczniki z naszym logo. Te osoby będą rozdawały ulotki i pomagały w pakowaniu zakupów. Łatwo będzie ich zauważyć.

Zebraną żywność zostanie posegregowana i rozdana w najpóźniej do środy 18 grudnia. Dystrybucją zajmują się, poza centralą na ul. Katedralnej, również 30 oddziałów Parafialnych Zespołów Caritas działających w parafiach w całej archidiecezji.

Akcja zostanie przeprowadzona w piątek, 6 grudnia (od 12.00 do 19.00) oraz w sobotę, 7 grudnia (od 10.00 do 20.00).

Kliknij i zobacz listę sklepów, które włączyły się w akcję "Tak, pomagam".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama