Nowy numer 44/2020 Archiwum

Już 12 tysięcy bochenków chleba dla schronisk św. Brata Alberta

Do końca grudnia można dołączyć do akcji Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta i Piekarni Jul-Ka. Bądź dobry jak chleb! To hasło da się realizować zupełnie dosłownie, w nowoczesnej formie.

2 grudnia ruszyła akcja Piekarni Jul-Ka, której celem jest zaangażowanie lokalnej społeczności w działania na rzecz ubogich mieszkańców placówek prowadzonych przez Wrocławskie Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Każdy klient Piekarni Jul-Ka może kupić za 2 zł symboliczną naklejkę, która będzie zaczynem do przekazania bochenka chleba osobom doświadczającym bezdomności – wyjaśnia Anna Olbryt z TPBA.

Odwiedzając jeden ze sklepów firmowych piekarni (zobacz listę) można zapytać o akcję. Zakupiona za 2 zł. naklejka jest umieszczona na specjalnym plakacie. Ile naklejek, tyle bochenków chleba przekaże piekarnia bezdomnym. Każdy może zostać sponsorem dowolnej ilości pieczywa.  

– Już dziś wiemy, że ofiarność klientów piekarni przerosła oczekiwania organizatorów. Do tej pory uzbierało się aż 12 000 chlebków, a naklejek wciąż przybywa na plakatach w każdej piekarni – mówi A. Olbryt, przypominając słowa św. brata Alberta o chlebie, „[…], który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się jeśli jest głodny”.

– Św. Mikołaj wspierał bliźnich w potrzebie, obdarowywał ich tym co mogło przyczynić się do poprawy ich sytuacji. Podobnie czynił św. Brat Albert, który doskonale rozumiał proces wspierania osób bezdomnych – dodaje. – Gotowość do czynienia dobra jest niezwykle cenna. Pamiętajmy o rozsądnym dzieleniu się darem swojego serca, aby udzielane wsparcie było cenne przede wszystkim dla osób potrzebujących.

Oczywiście nie całe pieczywo trafi do potrzebujących na raz. Piekarnia w porozumieniu z TPBA będzie sukcesywnie, w miarę potrzeb dostarczać kolejne porcje chleba – by każdego dnia zapewnić osobom bezdomnym świeże pieczywo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama