Nowy numer 19/2021 Archiwum

Orszaki Trzech Króli 2020 w Archidiecezji Wrocławskiej

Do Dzieciątka Jezus wyruszą Trzej Mędrcy co najmniej 27 trasami. Bierz koronę i ruszaj z nimi!

Brodno – Orszak rozpocznie się po Mszy św. odprawionej o 10.00 w kościele filialnym św. Maksymiliana M. Kolbego w Brodnie (parafia Szczepanów). Królowie wraz ze świtą przejdą przez całą wieś, do stajenki umieszczonej w wiacie-altanie wiejskiej. W planach jest m.in. poczęstunek grochówką.

Brzeg – Msza św. o godz. 11.30 w kościele pw. św. Mikołaja. Orszak rozpocznie się bezpośrednio po Eucharystii. Na zakończenie planowane jest kolędowanie na dziedzińcu zamku brzeskiego.

Brzezia Łąka – Msza św. o 12.00 w kościele pw. św. Mikołaja. Pierwszy orszak w Brzeziej Łące rozpocznie się bezpośrednio po Eucharystii. Na koniec zaplanowano wspólne kolędowanie. Słodki poczęstunek przygotują rodziny ze wspólnoty Domowego Kościoła. Wydarzenie będzie zabezpieczał zupełnie nowy wóz bojowy OSP Brzezia Łąka.

Brzeg Dolny – Msza św. w kościele pw. Chrystusa Króla o 12.00 i przejście ulicami osiedla do kościoła pw. NMP Królowej Polski. Tam, po oddaniu czci Nowonarodzonemu rozpocznie się wspólne biesiadowanie i kolędowanie.

Góra – Msza św. w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej o 12.00, a po niej przemarsz ulicami miasta.

Jelcz-Laskowice – orszak rozpocznie o 12.00 Msza św. w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Po Eucharystii i tradycyjnym wystrzale armatnim Trzej Królowie wyruszą do kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego. Tam również zabrzmi armata - Bractwa Kurkowego.

Lubiąż – Orszak wyruszy po Mszy św. o godz. 12 spod kościoła pw. św. Walentego (ok. 13). Uda się w kierunku miejscowego szpitala, gdzie odbędą się jasełka, rodzinny polonez i wspólne kolędowanie. O 13.45 koncert zespołu "Joszko Broda z rodziną".

Lubsza – Orszak wyruszy po Mszy św.  o 15.00 w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Lutynia – Orszak wyruszy po Mszy św. o 11.15 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na zakończenie zaplanowano wspólne kolędowanie i kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na remont wieży kościoła parafialnego.

Malczyce – Orszak wyruszy po Mszy św. o 10.30, przejdzie z kościoła na plac przed urzędem gminy. Tam tradycyjnie koncert kolęd i grzane wino i poczęstunek, polonez rodzinny, konkurs na najlepsze przebranie i na najpiękniejsze korona. 

Marcinkowice – Orszak Trzech Króli wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o 11.00. Co ciekawe, do trzech Mędrców dołączy też... czwarty, nieco spóźniony, lecz tęskniący za spotkaniem z Dzieciątkiem.

Miękinia – o godz. 11 Msza św. w kościele pw. Narodzenia NMP. Orszak wyruszy po Eucharystii do żywej szopki, gdzie odbędzie rodzinne kolędowanie.

Milicz – w parafii pw. św. Andrzeja Boboli Msza św. o 11.30. Po wspólnej modlitwie uczestnicy orszaku przejdą przez miasto do rynku. Spotkanie zakończy się jasełkami i kolędowaniem na sali w Szkole Podstawowej nr 1.

Mrozów – Orszak wyruszy spod kościoła 13.00. Przejdzie ulicami Mrozowa, mijając m.in. zamek Heroda czy Gospodę pod Kogutkiem. Będziemy świadkami walki dobra ze złem, pomiędzy aniołami i diabłami. Przechodząc przez bramę anielską dojdziemy do szopki, aby oddać pokłon narodzonemu Dzieciątku Bożemu. Nie braknie kolęd i pastorałek. Ciekawostką będzie aranżowanie scen w trakcie orszaku za pomocą własnoręcznie wykonanych mega klocków.

Nadolice Małe – Msza św. o 10.00 zostanie odprawiona w kościele pw. NMP Różańcowej w Nadolicach Wielkich. Po niej orszak wyruszy do Nadolic Małych do żywej szopki z "prawdziwą" Świętą Rodziną. Wszyscy Królowie będą prawdopodobnie jechać konno, ponadto przewidziana jest także, również zaprzęgnięta w konie, bryczka.

Namysłów – po Mszy św. o 12.00 orszak przejdzie z kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary przez miasto i wróci na plac przed świątynię. 

Oborniki Śląskie – orszak rozpocznie się Mszą św. o 12.30 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Orszak zakończy się wspólnym kolędowaniem. Dla wszystkich przygotowany zostanie ciepły posiłek, a dla dzieci gorące kakao. Wszystko w eko-naczyniach.

Oleśnica – Msza św. o 12.30, a start orszaku o 13.30 spod bazyliki w rynku. Uczestnicy udadzą się na pl. Zwycięstwa. Podobnie jak w ubiegłych latach jeden z królów będzie jechał na wielbłądzie. Nie braknie też rycerzy na koniach i... alpak. Na zakończenie w niebo wypuszczonych zostanie 500 balonów, a uczestnicy zostaną poczęstowani ciasteczkami i gorącą herbatą.

Oława – Msza św. o 13.00 w kościele pw. NMP Pocieszenia. Po Eucharystii o 14.00 orszak wyruszy tradycyjnie do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego. Zakończy się kolędowaniem przy stajence z "prawdziwą" Świętą Rodziną. U celu uczestnicy orszaku będą się mogli uraczyć mlekiem z miodem, serwowanym przez restaurację "Enklawa".

Siechnice – Msza św. o godz. 12.30 w kościele Niepokalanego Serca NMP, a po niej przemarsz ulicami miasta. Na zakończenie wspólne kolędowanie w kościele.

Smolec – Msza św. w kościele pw. Narodzenia NMP o godz. 11.30. Orszak wyruszy po Eucharystii. Poprowadzi go schola dziecięca ,chór "Smolec Cantans", chór parafialny i Orkiestra Dęta ze Smolca.

Środa Śląska – o godz. 12 Msza św. w kościele pw. św. Andrzeja Ap.; o 13.00 start Orszaku z placu kościelnego. Po złożeniu pokłonu Dziecięciu zaplanowano kolędowanie razem z połączonymi scholami dwóch średzkich parafii oraz przedszkolaków.

Święta Katarzyna –  po Mszy św o 12.00 korowód wyruszy ku kaplicy u sióstr Pasterek.

Wińsko – Orszak wyruszy po Mszy św. o 12.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Wińsku. Po Eucharystii uczestnicy przemaszerują do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbędzie się koncert scholi Apostolskie Nutki z Oławy, wspólne kolędowanie, jasełka przygotowane przez dzieci. Zakończenie zaplanowano na ok. 18.00. Ciekawostka: Trzema Królami będą... trzy panie, w tym pani wójt Wińska.

Wołów – O 11.00 Msza św. w kościele pw. św. Wawrzyńca. O 12.00 start orszaku na rynku. Na zakończenie wspólne kolędowanie z Anną Wyszkoni i jej zespołem. Dla uczestników przewidziano ciepły posiłek, gorącą czekoladę i "coś" słodkiego.

Wrocław – początek o 12.30 na Ostrowie Tumskim (obok kościoła św. Marcina). Na zakończenie wspólne kolędowanie z zespołem "Arka Noego" w rynku.

Wrocław (Stabłowice, Złotniki i Leśnica) – Orszak idzie trzema nurtami. Ze Stabłowic wyrusza po Mszy św. o 11.30 wyruszy Orszak Trzech Króli (około 12.30), natomiast ze Złotnik i Leśnicy po Mszach św. o 11.00

Ziębice – uczestnicy orszaków (trzech świt podążających za Trzema Mędrcami) spotykają się o 10.30 w ratuszu miejskim, gdzie rozdzielane są stroje. O 11.30 uczestniczą w Mszy św. w bazylice pw. św. Jerzego. Po Eucharystii Królowie wyruszają na ulice miasta, by oddać pokłon Dzieciątku w stajence umieszczonej na rynku.

Żurawina – początek o 10.30 podczas Mszy św. w kościele pw. św. Józefa. Po Eucharystii orszak wyruszy w kierunku zabytkowego kościoła pw. Trójcy Świętej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama