Nowy numer 43/2020 Archiwum

Na niedzielną Mszę świętą przynieś... skarpetki!

To nie żart. Członkowie Dominikańskiego Duszpasterstwa Młodzieży "Piętrobus" organizują akcję "Skarpetki od św. Mikołaja dla osób bezdomnych".

Młodzież skupiona przy ojcach dominikanach we Wrocławiu postanowiła pomóc osobom bezdomnym. Po każdej Mszy św. odprawionej 22 grudnia w kościele św. Wojciecha na pl. Dominikańskim będą zbierane nowe pary skarpetek powyżej rozmiaru 39. Przy wyjściu będzie można je zostawić w specjalnych koszach.

Dlaczego akurat skarpetki? Schorzenia i urazy nóg są jednymi z najczęstszych problemów zdrowotnych osób w kryzysie bezdomności. Na opatrunki i obolałe stopy najlepiej założyć nowe, wygodne i ciepłe skarpety. 

- Pomysł został zaczerpnięty z mojego doświadczenia współpracy z ludźmi, którzy pomagają bezdomnym. To także odpowiedź na apel papieża Franciszka wystosowany na Światowego Dzień Ubogich. Chcemy wypełnić realną potrzebę bezdomnych. Stąd też towarzyszy nam hasło: "Domni dla Bezdomnych". Współpracujemy także z ludźmi organizującymi "Zupę na Wolności" - mówi o. Adam Choma OP.

A zatem kto wybiera się na niedzielną Mszę świętą do wrocławskich dominikanów, może zabrać ze sobą parę skarpetek. A nawet kilka par!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama