Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pasterka wśród zwierzaków, na górskim szczycie, z barwną iluminacją

Przy "żywej szopce" w kościele pw. św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida we Wrocławiu, z niesamowitą iluminacją w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Oławie, na szczycie Ślęży... Msza św. pasterska zawsze jest niezwykła, czasem jednak dodatkowo towarzyszy jej szczególna "oprawa".

Msza św. we wrocławskiej katedrze w noc Bożego Narodzenia o północy odbędzie się w odrestaurowanym prezbiterium, w którym od niedawna znajduje się ołtarz bp. Andreasa Jerina. W czasie Pasterki zostanie poświęcony przez abp. Józefa Kupnego.

W kościele pw. św. Wawrzyńca we Wrocławiu przy ul. Bujwida wewnątrz świątyni stanie stajenka z „prawdziwą” Świętą Rodziną oraz żywymi zwierzętami – owcami, kozami, kurami i królikami. Jezus, Maryja i św. Józef, za każdym razem reprezentowani przez inną rodzinę, będą gościć również na Mszach św. w pierwszy i drugi dzień świąt (o 10.30 i 12.00, być może także o innych godzinach). Będą szli w procesji, przyniosą również dary w czasie Eucharystii. W pierwszy dzień świąt od 16.00 do 17.00 odbędzie się ponadto koncert oraz wspólne śpiewanie kolęd.

W kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Oławie przygotowywana jest niezwykła iluminacja – która rozbłyśnie w czasie Mszy św. o 22.00 i 24.00 w noc Bożego Narodzenia. Dekoracje z choinkami, światłami, ogromnymi girlandami stworzą niecodzienną scenerię.

– Pracował nad nią przez dwa tygodnie sztab 25 ludzi. Przygotowujemy również pewne niespodzianki, których na razie nie zdradzamy. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy! – mówi proboszcz, ks. Janusz Gorczyca. W Pasterce będą tu uczestniczyć również władze miasta.

Tradycyjnie o północy można wziąć udział w Mszy św. pasterskiej na szczycie Ślęży, a wcześniej, o 22.00, w kaplicy w Sulistrowiczkach. gdzie przed Eucharystią rozpalone zostanie ognisko. Jak zwykle, także w noc sylwestrową o 22.00 odprawiona zostanie Msza św. na szczycie Ślęży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama