GN 3/2021 Archiwum

Uczestnicy Orszaku Trzech Króli w Żórawinie wesprą chrześcijan w Syrii

Po raz kolejny mieszkańcy rolniczej gminy Żórawina podczas Orszaku Trzech Króli będą zbierać ofiary dla chrześcijan Kościoła Męczenników - dla syryjskiej miejscowości Malula.

Malula leży 50 km od Damaszku. Mieszkańcy miasteczka do dziś odczuwają skutki wojny. Brakuje niemal wszystkiego - pracy, jedzenia, bieżącej wody, opieki medycznej, prądu. W 2019 roku wierni pięciu parafii z terenu gminy- z Żórawiny, Węgier, Jaksonowa, Turowa oraz Rzeplina zebrali blisko 7 tys. euro na zakup traktora dla tamtejszych chrześcijan (150 rodzin). Ten dar dolnośląskiej gminy Żórawina pozwolił im zacząć godnie żyć: uprawiać rozminowane pola, zniszczone i zaniedbane podczas wojny.

W tym roku cel zbiorki to zakup hektara pola dla społeczność chrześcijan w Syrii.

- Jestem przekonany, że nasi mieszkańcy po raz kolejny okażą swoją hojność i będziemy mogli pomóc naszym braciom i siostrom, którzy do dziś cierpią z powodu wyznawanej wiary - mówi proboszcz Żórawiny ks. Cezary Chwilczyński. Jako gmina rolnicza pomagamy bardzo konkretnie rolnikom w Maluli. Realizujemy ten projekt wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

- Nasza pomoc to wyraz solidarności z mieszkańcami tamtego regionu. Dzięki tej zbiórce wiedzą, że o nich pamiętamy. W Maluli - mieście syryjskich męczenników - mieszkańcy mówią w języku aramejskim, tym samym, którym posługiwał się Chrystus - dodaje. - Ta pomoc pozwoli na pozostanie w tamtym rejonie wielu rodzinom, pomoże im również w utrzymaniu się i pozwoli im nie cierpieć głodu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Polecane filmy