Nowy numer 23/2020 Archiwum

Czekamy na zgłoszenia drużyn do piłkarskiego turnieju

To już IX Turniej Wrocławskich Wspólnot i Ruchów Chrześcijańskich w halowej piłce nożnej. Trwają zapisy.

Turniej odbędzie się 25 i 26 stycznia w hali sportowej LO nr IX przy ul. Piotra Skargi 31 (wejście od ul. Nowej).

Faza grupowa odbywać się będzie w sobotę 25 stycznia od godz. 11 do 22, natomiast faza pucharowa - w niedzielę 26 stycznia od 12.00 do 18.00.

Drużyny mogą zgłaszać swój udział do 17 stycznia do 21.00 lub do wyczerpania limitu 24 miejsc. O przyjęciu lub nie decyduje kolejność zgłoszeń. Każda zgłoszona drużyna musi być reprezentacją (wspólnoty, parafii, organizacji chrześcijańskiej, ruchu chrześcijańskiego, organizacji charytatywnej/społecznej, itp.). W przypadku niespełnienia tego warunku organizator może odmówić drużynie udziału w turnieju.

Zawody są przeznaczone dla piłkarzy powyżej 16. roku życia. Jest jedno zastrzeżenie - nie mogą brać w nich udziału zawodnicy występujący w ogólnopolskich rozgrywkach piłki nożnej organizowanych przez PZPN: ekstraklasa, I, II, III, IV liga, klasa okręgowa, klasa A (10-letni okres karencji).

W tym roku skład drużyny może liczyć 12 zawodników! Raz wysłaną listę zawodników można modyfikować dowolnie do 22 stycznia do 21.00.

Pozostałe informacje, formularz zgłoszeniowy, regulamin, oświadczenia do pobrania ze strony: http://wspolnota.hallelujah.pl/nowosci/turniej-pilkarski-2020/

Idea turnieju pojawiła się przy okazji przygotowań do Euro 2012, gdy Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej wraz ze wspólnotą Hallelujah postanowili przed Mistrzostwami Europy zrealizować program pt. "Duchowe zaplecze Euro".

- Chodziło o to, by przekonać kibiców, którzy odwiedzili Wrocław, że oprócz piłki nożnej i całej otoczki liczy się również sfera duchowa. Chcieliśmy pokazać chrześcijański styl życia, oparty na wartościach i godności człowieka. Pomysł turnieju jest od tamtego czasu regularnie kontynuowany - mówi Krzysztof Wierny ze wspólnoty Hallelujah, główny organizator wydarzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama