Nowy numer 07/2020 Archiwum

Niedziela Słowa Bożego. Warsztaty i nie tylko

Trzecia niedziela zwykła - w tym roku przypadająca 26 stycznia - została przez papieża Franciszka ogłoszona Niedzielą Słowa Bożego. W archidiecezji wrocławskiej rodzą się kolejne inicjatywy związane z obchodami tego dnia.

Przygotowują je między innymi wspólnota Hallelu Jah (więcej TUTAJ) i parafia NMP Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie.

W tej drugiej można wziąć udział w warsztatach poświęconych czytaniu i rozważaniu Słowa Bożego. 2-godzinne spotkania (z przerwą na herbatę/kawę i ciastko) organizowane są w dwóch terminach – w niedzielę 26 stycznia (od 16.00 do 18.00) i w środę 29 stycznia (od 19.00 do 21.00) – w sali parafialnej kościoła NMP Bolesnej przy ul. Tatarakowej 1 we Wrocławiu.

„Chcemy zaprosić Was do odkrywania i uczenia się tego, co i jak zrobić, aby Pismo Święte – Słowo Boże, stawało się miejscem, gdzie odkrywamy Boga mówiącego do nas i prowadzącego nas w codzienności – wyjaśniają organizatorzy. – M.in. będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytania: Jak Bóg mówi do nas i co zrobić, aby usłyszeć Jego głos w Piśmie Świętym? Jak zabrać się za czytanie i rozważanie Słowa Bożego? Jak radzić sobie z trudnościami w czytaniu i rozważaniu Słowa Bożego? Jakie korzyści przynosi czytanie i rozważanie Pisma Świętego? Jak przenosić Słowo Boże w codzienność życia?”.

Warsztaty poprowadzi Jerzy Prokopiuk – germanista, teolog i menedżer, od 9 lat prowadzący projekt czytania i rozważania Słowa Bożego metodą Lectio Divina. Można zgłaszać się w zakrystii lub pod adresem jjprokopiuk@gmail.com Warsztaty są bezpłatne, należy przynieść ze sobą Pismo Święte. Warsztaty odbędą się, jeśli zgłosi się min. 6 osób.

Niedziela Słowa Bożego. Warsztaty i nie tylko   Przy ul. Strachocińskiej zobaczysz baner zachęcający do spotkania ze Słowem Bożym. Archiwum organizatorów

26 stycznia w kościele przy ul. Tatarakowej stanie specjalnie przygotowana ambonka. Uwagę wiernych zwróci m.in. uroczyście wniesiony Ewangeliarz. Wysłuchają homilii wygłoszonej przez biblistę, a po Mszy św. otrzymają zakładki ze „Słowem Życia” – wersetami biblijnymi. Parafia przygotowała specjalny billboard. Po Mszach św. planowane jest wygłoszenie krótkich świadectw – w których kolejne osoby podzielą się tym, co daje im spotkanie ze Słowem Bożym.

Inicjatywy zrodziły się przede wszystkim w środowisku wspólnoty Domowego Kościoła „On Jest”. Zobacz więcej TUTAJ.

Trzecia niedziela zwykła została przez papieża Franciszka ogłoszona Niedzielą Słowa Bożego w Kościele w październiku ubiegłego roku. Ojciec Święty przedstawił swoją decyzję w liście apostolskim „Aperuit illis”, ogłoszonym w 600. rocznicę śmierci św. Hieronima.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama