Nowy numer 43/2020 Archiwum

Swięty Józef inspiracją

Oblubieniec NMP będzie głównym bohaterem najbliższego spotkania Mężczyzn św. Józefa we Wrocławiu. Oczywiście poprzedzi je adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. W imieniu organizatorów zapraszamy 24 stycznia "pod czwórkę".

Piątkowe, comiesięczne wydarzenie rozpocznie się w kościele pw. śś. Piotra i Pawła, przy ul. Katedralnej 4 o 18.30 adoracją Najświętszego Sakramentu.

Wówczas będzie również okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Następnie zostanie odprawiona Eucharystia, po której bp Jacek Kiciński wygłosi konferencję pt. "Św. Józef".

"Mężczyźni św. Józefa we Wrocławiu rozpoczynają jubileuszowy 10. rok działalności od spotkania ze swoim patronem. Ewangelia określa św. Józefa jako człowieka sprawiedliwego, który był mężem Maryi i opiekunem Jezusa. Jest czczony jako patron ludzi pracy i Oblubieniec Maryi. Dla Mężczyzn św. Józefa to wzór odpowiedzialnego męża i ojca, który ponad swoje osobiste ambicje stawia dobro rodziny. Takiego który mało mówi a dużo robi, idąc za głosem Boga. Nie boi się podejmowania trudnych decyzji, dramatycznych zmian, dalekiej podróży w nieznane i życia wśród obcych. Pokłada ufność w Panu i idzie drogą, którą On mu wskazał nawet jeśli jest wyboista I nigdy się nie skarży, że mu ciężko" - czytamy w zaproszeniu na spotkanie. Skorzystać mogą wszyscy chętni panowie.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na http://mezczyzniwewroclawiu.pl/.     

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama