Nowy numer 07/2020 Archiwum

Tylko dla kapłanów

U progu ferii zimowych w Domu Formacji Stałej w Sulistrowiczkach odbędzie się seria konferencji, warsztatów, rozmów skoncentrowanych na wdzięcznym i owocnym rozumieniu i przeżywaniu celibatu pt. "Między samotnością a relacjami".

Wydarzenie będzie miało miejsce od 9 do 12 lutego (od niedzielnego wieczora do środowego południa) a spotkanie poprowadzi doświadczona psycholog, pani Mariola Orzepowska.

- Celibat to sprawa aktualnie gorąco dyskutowana, również w perspektywie mającego się wkrótce ukazać watykańskiego dokumentu, który będzie owocem Synodu dla Amazonii. Dla najbardziej zainteresowanych, czyli samych księży, bardziej od tych dyskusji liczy się sztuka dobrego przeżywania "bezżenności dla Królestwa" - mówi ks. Maciej Małyga, wikariusz biskupi ds. stałej formacji kapłanów.

Podkreśla, że nie będą to rekolekcje, ale sesja formacyjna. - To bardzo istotne, bo udział w tym kilkudniowym spotkaniu nie wyczerpuje potrzeby odbycia dorocznych rekolekcji przez księży - dodaje. Zaznacza również, że to inauguracyjna tego typu propozycja w powstałym w ubiegłym roku Domu Formacji Stałej Archidiecezji Wrocławskiej. To wyjście na przeciw naszym kapłańskim oczekiwaniom, bo celibat to pierwsze wyzwanie naszego kapłańskiego życia. Chcemy się o tę sferę mocniej zatroszczyć - przekonuje.

Najbliższa sesja ma charakter pilotażowy. Ks. Małyga przekonuje, że podobne będą organizowane w przyszłości, ale konkretnych terminów jeszcze nie ma. Zwraca uwagę na sprzyjające do przeżycia dobrego czasu miejsce. Sulistrowiczki leżą bowiem u stóp góry Ślęży. Okoliczności przyrody, cisza mają na pewno korzystny wpływ na podjęcie refleksji, ale również modlitwę.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich księży diecezji i okolic. Zapisy do końca stycznia przez stronę www.formacja.archidiecezja.wroc.pl - puentuje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama