Nowy numer 21/2020 Archiwum

O postawie patriotycznej w KLO w Henrykowie

Katolickie Liceum z Henrykowa zaprasza na dwa wydarzenia patriotyczne na początku marca - obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz konferencję naukowo-szkoleniową.

Pierwsza uroczystość odbędzie się 2 marca o godzinie 17 na szkolnym placu apelowym. - Uczcimy podczas apelu bohaterstwo, niezłomność i dążenie do niepodległości żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Chcemy również wtedy wręczyć proporce rozpoznawcze dla poszczególnych klas. To będą ich charakterystyczne znaki ufundowane przez abp. Józefa Kupnego, burmistrza Ziębic oraz przez nadleśnictwo - mówi ks. kpt. Krzysztof Deja.

Dyrektor KLO w Henrykowie dodaje, że podczas capstrzyku odbędzie się inscenizacja historyczna o żołnierzach wyklętych stworzona przez licealistów.

Zaś 5 marca miasto i gmina Ziębice wraz z KLO w Henrykowie przy udziale WKU w Kłodzku organizują konferencję naukowo-szkoleniową pt. "Kształtowanie postaw patriotycznych w wychowaniu". Początek o godzinie 10 w Ziębickim Centrum Kultury przy ul. Wojska Polskiego 10.

- Czeka nas szereg naprawdę interesujących wykładów treści naukowej na temat różnych aspektów wychowania. Ale na tym nie skończymy. Potem nastąpi część szkoleniowa w wykonaniu oficerów Wojska Polskiego mówiąca m.in. o symbolach narodowych, uroczystościach państwowych czy znaczeniu ceremoniału wojskowego i szkolnego. Zapraszamy uczniów wraz z opiekunami wstęp wolny. Kontynuacją całej konferencji, a jednocześnie jej praktycznym rozwinięcie czeka nas 23 kwietnia w naszej szkole podczas szkolenia pocztów sztandarowych - zapowiada ks. kpt. Deja.

Plan konferencji przedstawiamy poniżej:

 

O postawie patriotycznej w KLO w Henrykowie

O postawie patriotycznej w KLO w Henrykowie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama