Nowy numer 2/2021 Archiwum

O postawie patriotycznej w KLO w Henrykowie

Katolickie Liceum z Henrykowa zaprasza na dwa wydarzenia patriotyczne na początku marca - obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz konferencję naukowo-szkoleniową.

Pierwsza uroczystość odbędzie się 2 marca o godzinie 17 na szkolnym placu apelowym. - Uczcimy podczas apelu bohaterstwo, niezłomność i dążenie do niepodległości żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Chcemy również wtedy wręczyć proporce rozpoznawcze dla poszczególnych klas. To będą ich charakterystyczne znaki ufundowane przez abp. Józefa Kupnego, burmistrza Ziębic oraz przez nadleśnictwo - mówi ks. kpt. Krzysztof Deja.

Dyrektor KLO w Henrykowie dodaje, że podczas capstrzyku odbędzie się inscenizacja historyczna o żołnierzach wyklętych stworzona przez licealistów.

Zaś 5 marca miasto i gmina Ziębice wraz z KLO w Henrykowie przy udziale WKU w Kłodzku organizują konferencję naukowo-szkoleniową pt. "Kształtowanie postaw patriotycznych w wychowaniu". Początek o godzinie 10 w Ziębickim Centrum Kultury przy ul. Wojska Polskiego 10.

- Czeka nas szereg naprawdę interesujących wykładów treści naukowej na temat różnych aspektów wychowania. Ale na tym nie skończymy. Potem nastąpi część szkoleniowa w wykonaniu oficerów Wojska Polskiego mówiąca m.in. o symbolach narodowych, uroczystościach państwowych czy znaczeniu ceremoniału wojskowego i szkolnego. Zapraszamy uczniów wraz z opiekunami wstęp wolny. Kontynuacją całej konferencji, a jednocześnie jej praktycznym rozwinięcie czeka nas 23 kwietnia w naszej szkole podczas szkolenia pocztów sztandarowych - zapowiada ks. kpt. Deja.

Plan konferencji przedstawiamy poniżej:

 

O postawie patriotycznej w KLO w Henrykowie

O postawie patriotycznej w KLO w Henrykowie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama