Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przedpremierowy pokaz filmu "Najświętsze Serce"

To jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów katolickich tego roku. Zapraszamy do Multikina Pasaż Grunwaldzki na seans przed premierą. Bilety dla wszystkich za 11 złotych!

Intrygujący film fabularno-dokumentalny odkrywa przed widzem sedno kultu, bez którego zrozumienie istoty wiary w Chrystusa staje się niemożliwe. 

W ramach cyklu "Do kina z Gościem" zapraszamy na pokaz specjalny "Najświętszego Serca" w czwartek 27 lutego o godzinie 19 do Multikina Pasaż Grunwaldzki. Seans rozpocznie się krótkim kilkunastominutowym spotkaniem z gościem specjalnym.

Bilety za 11 złotych (bez względu na wiek widza) będą dostępne jedynie w kasach kina po podaniu hasła "Gość Niedzielny" od poniedziałku- 17 lutego.

O czym opowiada film? Zobacz zwiastun:

Najświętsze Serce - oficjalny zwiastun.
Rafael Film

Znana pisarka Lupe Valdes poszukuje inspiracji do napisania książki i natrafia na tajemniczą historię sprzed lat. Wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Alacoque. 300 lat temu Jezus objawił jej swoje serce i przekazał 12 obietnic dla ludzi, którzy będą Je czcić.

Pisarka ulega fascynacji tą historią i podejmuje prywatne śledztwo. W jego trakcie spotyka świętych, papieży, ale i spiskowców, odkrywa cuda, a także zbrodnie. Wraz z bohaterką widz poznaje źródła i historię czci Najświętszego Serca Jezusa – kultu, który jak nic innego naznaczył ostatnie trzy wieki historii Kościoła.

Przebywa drogę od małej francuskiej miejscowości, w której zapłonęła iskra kultu, przez Watykan, gdzie papież poświęca całą ludzkość i świat Najświętszemu Sercu, po Łagiewniki, gdzie Jezus objawił, jak wielką miłością przepełnione jest Jego Serce. Dociera wreszcie do miejsc cudów eucharystycznych. To tam na Hostii zmaterializowały się cząstki Najświętszego Serca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama