Nowy numer 23/2021 Archiwum

Rekolekcje dla katechetów w Sulistrowiczkach. Praca dla nieskończoności

"Ożyje serce" - to temat rekolekcji dla katechetów, które odbywały się w Domu Formacji Stałej w Sulistrowiczkach od 14 do 16 lutego.

Motywem przewodnim konferencji i dzielenia w małych grupach były treści zaczerpnięte z Psalmu 69.

Biblijne medytacje, adoracja Najświętszego Sakramentu pozwalały na przyglądanie się swojemu wnętrzu i codziennym wyzwaniom z Bożej perspektywy. Były okazją do dzielenia się tym, co trudne i nabierania sił do pracy katechetycznej.

Uczestnicy rekolekcji podkreślali, że dużą wartością była dla nich atmosfera wspólnoty, wzajemnej akceptacji i poczucie braku przymusu. Istotne było to, że w programie znalazł się czas na indywidualną modlitwę, wspólne poszukiwanie prawdy i odpoczynek.

Jedna z uczestniczek powiedziała, że bardzo ważne było dla niej odkrycie na nowo sensu swojej pracy. Nauczyciel religii to w końcu ten, kto przygotowuje uczniów do rzeczy nieskończonych.

Rekolekcje dla katechetów w Sulistrowiczkach. Praca dla nieskończoności   Rekolekcyjna ekipa. Archiwum uczestników Rekolekcje dla katechetów w Sulistrowiczkach. Praca dla nieskończoności   W czasie Mszy św. Sylwia Bielecka
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama