Nowy numer 3/2021 Archiwum

"Ja jestem" - rekolekcje KSM w Zakopanem

30 osób wzięło udział w rekolekcjach formacji apostolskiej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży archidiecezji wrocławskiej w Zakopanem. Poprowadził je ks. Łukasz Radomski - asystent parafialny oddziału przy parafii pw. Św. Jadwigi Śląskiej we Wrocławiu na Kozanowie.

W trakcie trwania rekolekcji, oprócz codziennej Mszy św., adoracji Najświętszego Sakramentu i konferencji, nie mogło też zabraknąć wędrówek po górach oraz innych atrakcji - zabawy w karczmie góralskiej czy też wizyty... w Termach Chochołowskich.

W czasie tegorocznych wędrówek KSM-owicze odwiedzili m.in. pustelnię Brata Alberta na Kalatówkach W drodze do Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr, podczas postoju na Rusinowej Polanie, odbył się konkurs na najpiękniejszego bałwana, a ostatniego dnia młodzież wybrała się do Doliny Chochołowskiej.

Podczas konferencji ks. Łukasz zachęcał młodzież aby powiedziała Panu Bogu "Oto jestem" jak Mojżesz. Tłumaczył, że Bóg chce być blisko każdego z nas. - On chce z Tobą przebywać i wyprowadzać Cię z ciemności. Ale to Ty musisz być gotów - zaznaczył.

"Ja jestem" - rekolekcje KSM w Zakopanem   W centrum każdego dnia była oczywiście Eucharystia. archiwum KSM

Podczas jednej z adoracji każdy z uczestników rekolekcji otrzymał list Jezusa Chrystusa skierowany do każdego z osobna. W liście tym Jezus mówił jak bardzo pragnie każdego człowieka. "Nie ma znaczenia to, co uczyniłeś. Kocham Cię dla Ciebie samego. Przyjdź do Mnie z Twoją nędzą i Twoimi grzechami, z Twoimi kłopotami i potrzebami, z całym Twoim pragnieniem bycia kochanym. Ja stoję u drzwi Twego serca i kołaczę… Otwórz Mi, ponieważ CIĘ PRAGNĘ…." - czytali uczestnicy.

Jedną z nowości w dorocznym programie rekolekcji były warsztaty psychologiczne, których celem było ukazanie czym jest zaufanie Bogu, drugiemu człowiekowi i samemu sobie.

Ostatnim akcentem była Eucharystia, która stała się jednocześnie posłaniem do lokalnym środowisk. - Nie wrócicie już tacy sami. Każde nawet najsłabsze rekolekcje zmieniają coś w człowieku. Gratuluję, że je przeżyliście - mówił ks. Łukasz Radomski, a na zakończenie rekolekcji powiedział: - "Odwagi, Ja jestem - nie bójcie się!". Chciałbym żebyście to najbardziej zapamiętali! Bądźcie odważni! Pamiętajcie, że Jezus jest zawsze blisko was! I nie bójcie się Jemu zaufać.

Młodzieży z KSM towarzyszyli, oprócz ks. Łukasza, ks. Kamil Kasztelan, asystent diecezjalny KSM archidiecezji wrocławskiej i ks. Marcin Wachowiak z oddziału parafialnego z Brzegu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama