Nowy numer 23/2020 Archiwum

Cuda wokół nas

Najważniejsze jest przekonywanie, że Bóg kocha każdego niezależnie od statusu materialnego.

Dyrektor wrocławskiej Caritas ks. Dariusz Amrogowicz podczas Mszy św. w kościele pw. Krzyża Świętego, inaugurującej spotkanie, tłumaczył, że to ważniejsze w działalności Caritas od darów materialnych. Zaznaczył, że jeżeli się zapędzimy w zbieranie i dawanie darów materialnych, w zaradzanie potrzebom biednych, nie będziemy robić niczego wyjątkowego.

– Często zapominamy, że Pan Jezus dał zadanie apostołom, by prowadzili ludzi do zbawienia. Kto z was, dając paczkę ubogiemu, powiedział: „Pan Jezus cię kocha i czeka na ciebie. Przyjdź do kościoła”? My dajemy, ale o Panu Bogu w ogóle nie mówimy. A przecież On jest głównym motywem naszego działania – tłumaczył. Zauważył też, że wielu spośród tych, do których dociera pomoc Caritas jest „obrażonych na Pana Boga”, bo ich życie nie układa się tak, jak oni by tego chcieli. – Tymczasem Pan Jezus chce zbawienia dla każdego. Także za biednych, ubogich, wykluczonych Chrystus umarł na krzyżu. Może się okazać, że słowo o miłości Pana Boga do człowieka będzie o wiele ważniejsze od paczki żywnościowej. Jeśli będziecie podejmować działania we współpracy z łaską Bożą, to również zobaczycie małe cuda. Będą się działy w waszych wspólnotach – przekonywał. Druga część spotkania parafialnych zespołów Caritas archidiecezji wrocławskiej odbyła się w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. Po posiłku uczestnicy spotkania wysłuchali konferencji formacyjnej oraz omówili bieżące sprawy związane z działalnością PZC.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama