Nowy numer 22/2020 Archiwum

Pomyśl o… wakacjach

Ostatnie dźwięki studniówkowej muzyki już za nimi. Przed nimi marcowa pielgrzymka na Jasną Górę i bezpośrednie przygotowania do majowych egzaminów. A co potem?

Po raz 37. studenci zapraszają swoich młodszych kolegów i koleżanki na dwutygodniowy pobyt w niesamowitym towarzystwie w Tatrach. – Znany jest termin – zapraszamy od 1 do 14 września – mówi Wojciech Nowak, rzecznik prasowy wydarzenia.

– Nasi przedstawiciele będą m.in. na pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę (13 marca). Będą rozdawać ulotki i odpowiadać zainteresowanym na pytania – dodaje. Studenci odwiedzą też wrocławskie i opolskie licea i technika. – Zapisy rozpoczniemy z początkiem lipca. Tradycyjnie w kilkunastu chatach góralskich przygotowanych jest ok. 700 miejsc. Założeniem jest, by wypełniły się one przede wszystkim tymi osobami, które swoje studia rozpoczną w październiku. To one mają pierwszeństwo. Cena dwutygodniowego wyjazdu jest dość niska – 449 zł. Warunki pobytu nie są hotelowe, a w aktywność w miejscu zamieszkania angażują się wszyscy uczestnicy obozu. Dotyczy to również gotowania i sprzątania. Zasadnicze założenie się nie zmienia – chodzi o maksymalne wykorzystanie czasu na górskie wędrówki. Nie brakuje również sportu, integracji i wydarzeń kulturalnych oraz codziennej Mszy św. Szerzej o tym, czym jest obóz adaptacyjny w Białym Dunajcu i czemu służy, można poczytać na stronie www.bialydunajec.org.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama