Nowy numer 43/2020 Archiwum

Jak rodzina kształtuje odpowiedzialnego męża i ojca?

Gościem najbliższego spotkania Mężczyzn św. Józefa we Wrocławiu będzie Janusz Łopata - mąż i ojciec, wdzięczny chrześcijanin, rolnik, strażak, pedagog, terapeuta, alkoholik. Wygłosi konferencję pt. "Mąż i ojciec w autorytecie rodziny".

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na kolejne spotkanie mężczyzn oraz do wspólnej modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa, które odbędzie się w piątek 28 lutego w kościele św. Piotra i Pawła, przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu i rozpocznie spowiedzią oraz adoracją o 18.30. Następnie zostanie odprawiona Eucharystia, po której rozpocznie się konferencja.

"Chłopak, nastolatek, mężczyzna, ojciec, dziadek – różne etapy w swoim życiu przechodzi mężczyzna. We wczesnym okresie poszukuje autorytetów, w późniejszym sam nim się staje dla wielu osób, również dla swojej rodziny. To duma ale i odpowiedzialność. Zdarza się jednak czasami, że ojcu brakuje siły, woli i energii a rzeczywistość za bardzo skrzeczy i »czarny dzień go przeraża, strach go przygniata jak mara, niby król gotowy do boju« (Hi 15,24) - czytamy w zaproszeniu na spotkanie.

Organizatorzy zauważają, że wtedy z pomocą przychodzi rodzina i jej autorytet. Mężczyzna podnosi opuszczoną głowę i mówi: "muszę to zrobić bo jestem ojcem, powinienem tak postąpić, bo jest to dobre dla mojej rodziny, liczę się z jej opinią, umacnia mnie i wzrastam w niej, kocham ją i jestem kochany". Autorytet rodziny zbudowany na wartościach chrześcijańskich zaczyna kształtować nowego, odpowiedzialnego męża i ojca.

Przed spotkaniem Mężczyźni Świętego Józefa zachęcają każdego uczestnika do refleksji nad swoim autorytetem. Czy wynika on z pełnienia jakiejś funkcji, roli społecznej, przynoszonej do domu wypłaty czy raczej jest oparty na uznaniu i zaufaniu? Jak wygląda autorytet mojej rodziny? Następnie będzie można skonfrontować własne przemyślenia ze słowami Janusza, który przybliży problematykę autorytetu w oparciu o swoje życiowe doświadczenie i wiedzą formalną.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na http://mezczyzniwewroclawiu.pl/.     

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama