Spotkanie dla rodzin w żałobie po stracie dziecka

Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska "Formuła Dobra" zaprasza na spotkanie w ramach Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie. Odbędzie się ono 14 marca; zapisy przyjmowane są do 9 marca.

Grupa wprowadza nową formułę spotkań. Będą one organizowane co 2 miesiące.

Marcowe składać się będzie z trzech części: psychologicznej, integracyjnej oraz poświęconej wymiarowi duchowemu.

Na pierwszą zaproszeni są ci, którzy chcą porozmawiać o swoich doświadczeniach, podzielić się swoimi przemyśleniami oraz czują potrzebę posłuchania, jak w sytuacji śmierci dziecka radzą sobie inni rodzice. Wśród poruszonych tematów znajdą się między innymi: Jak po stracie dziecka zmieniły się moje relacje z najbliższymi? Jak zmieniły się moje relacje z dalszym otoczeniem (znajomi, sąsiedzi, współpracownicy, etc.)? Czy niektóre relacje z ludźmi pomagają lub utrudniają przeżywanie żałoby? Jak wygląda nawiązywanie nowych relacji po śmierci dziecka? Co mi pomaga, a co przeszkadza? Co się zmieniło?

Program spotkania:

  • 12.00 – 14.00 – warsztat psychologiczny „Moje relacje z innymi ludźmi a proces żałoby po stracie dziecka”;
  • 14.00 – 15.00 – obiad oraz słodki poczęstunek;
  • 15.00 – 15.30 – konferencja ks. Tomasza Filinowicza pt. „Przeżywanie żałoby w Biblii”;
  • 15.30 – Msza św.;
  • 16.15 – 17.00 – adoracja, czas na indywidualną modlitwę.

Podczas trwania wszystkich części zapewniona jest opieka nad dziećmi – zapewnią ją wyszkoleni wolontariusze „Formuły Dobra”. Spotkanie jest bezpłatne. Podczas jego trwania zapewnione będą obiad i podwieczorek oraz gorące napoje dla wszystkich uczestników spotkania.

Obowiązują zapisy. Chętni proszeni są o kontakt telefoniczny lub mailowy do 9 marca.

Dane kontaktowe: Alicja Kaśków, tel. 663 355 725, e-mail: grupa.wsparcia@formuladobra.pl lub alicja.kaskow@formuladobra.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..