Nowy numer 49/2020 Archiwum

Warsztaty Montessori w klasztorze św. Jadwigi w Trzebnicy

W pocysterskim klasztorze sióstr boromeuszek w Trzebnicy wkrótce rozpoczną się zajęcia kreatywne dla dzieci prowadzone z wykorzystaniem zasad pedagogiki Marii Montessori. Spotkanie informacyjne dla rodziców odbędzie się w klasztorze w Sali Immaculata 9 marca o 17.00.

Chętni proszeni są o zgłoszenia udziału w spotkaniu do 10.00 9 marca pod tel. 798 783 412.

Zajęcia przeznaczone będą dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Mają pomóc zgłębić wiedzę oraz rozwinąć umiejętności w najróżniejszych dziedzinach:, matematyka, nauki przyrodnicze (astronomia, chemia, fizyka), geografia, rozwój języka, historia, plastyka, technika, zajęcia manualne i dotyczące różnych aspektów życia codziennego.

Ubogaceniem oferty będą zajęcia kulinarne po angielsku. W planach są otwarte „wielkie lekcje”: o powstaniu kosmosu, o powstaniu Ziemi i życia na niej, o powstaniu człowieka, o powstaniu alfabetu i liczb.

Zajęcia Montessori odbywają się w małych, mieszanych wiekowo grupach i bazują na wolnym wyborze dziecka co do materiału z wyżej wymienionych dziedzin, jakiemu chce poświęcić czas na konkretnym spotkaniu. Prowadzący objaśnia sposób pracy z danym materiałem oraz udziela dziecku pomocy w razie zaistnienia takiej potrzeby.
Zajęcia rozpoczynają się ustaleniem przez grupę planu działania, a kończą się prezentacją efektów indywidualnej pracy każdego z uczestników.
Czas trwania zajęć: 60 do 90 minut.

Zasady pedagogiki według Marii Montessori zakładają m.in. edukację poprzez działanie, poprzez spontaniczną aktywność dziecka, której towarzyszy nauczyciel.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama